Zamknij

Narodowcy pod Pałacem Prezydenckim: Zdejmij jarmułkę, podpisz ustawę!

Redakcja
05.02.2018 20:42
Narodowcy pod Pałacem Prezydenckim: Zdejmij jarmułkę, podpisz ustawę!
fot. Twitter

Pod Pałacem Prezydenckim zebrał się tłum przedstawicieli ONR. — Chcemy, aby prezydent pokazał, że jest Polakiem i podpisał ustawę — mówił jeden z nich. Wcześniej zebrani narodowcy krzyczeli w kierunku prezydenta: „Zdejmij jarmułkę, podpisz ustawę”.

Zagłosuj

Moim zdaniem postawa władz Izraela w ostatnich dniach jest...

Liczba głosów:

Atakują naród, który niósł im pomoc w czasie wojny; który przez setki lat gościł ich na swojej ziemi — mówił do zgromadzonych Robert Winnicki. Manifestacja narodowców przed ambasadą Izraela została wcześniej zablokowana. Tłum skandował „Dosyć żydowskich kłamstw!”

W kontrze do środowisk prawicowych pod Pałacem Prezydenckim zebrała się też grupa Obywateli RP. Dwie manifestacje zostały skutecznie oddzielone od siebie przez policjantów.

— Jednym z powodów tego międzynarodowego, żydowskiego kłamstwa, są pieniądze. Setki milionów dolarów, które środowiska żydowskie chcą uzyskać od polskich. Chcą zagrabienia polskiego mienia. Środowiska żydowskie chcą okraść Polskę i Polaków. I dlatego ta kampania zniesławiająca. Dlatego musimy się bronić — krzyczał Winnicki.

Winnicki skrytykował również postawę Episkopatu, który w tak ważnym w polskiej debacie publicznej momencie, organizuje „dzień islamu i judaizmu”. — Jako katolicy oczekujemy potępienia ataku na Polskę — krzyczał.

RadioZET.pl/Gazeta.pl/strz