Zamknij

Narzeczeni zginęli w wypadku. Martyna i Bartosz spoczną w jednym grobie

PAP
03.09.2021 07:35
Narzeczeni zginęli w wypadku
fot. PAP/Tomasz Wojtasik

Narzeczeni, którzy zginęli w wypadku w Świecy (woj. wielkopolskie), zostaną pochowani w jednym grobie - dowiedziała się PAP. Martyna i Bartosz mieli wypadek, kiedy wracali z przeglądu sali weselnej na dzień przed uroczystością ślubną.

Martyna i Bartosz zginęli 31 sierpnia na drodze wojewódzkiej numer 444 w Świecy. Wracali z sali weselnej, na której miało bawić się ponad 100 gości. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że citroen z narzeczonymi w środku zjechał częściowo na pobocze i ustawił się na jezdni bokiem. W bok osobówki uderzyła nadjeżdżająca z przeciwnej strony ciężarówka. Samochód wypadł z drogi i zatrzymał się w polu kukurydzy.

Narzeczeni zginęli w wypadku na miejscu. Kierowca ciężarówki - jak poinformowała rzecznik prasowy ostrowskiej policji mł. asp. Małgorzata Michaś - został poddany badaniu na trzeźwość; nie stwierdzono obecności alkoholu. Do badań pobrano jego krew.

Narzeczeni zginęli w wypadku. Pogrzeb Martyny i Bartosza w sobotę

Wstępnie ceremonia pogrzebowa planowana była na przyszły tydzień, ale w czwartek ostrowska prokuratura poinformowała najbliższych, że ciała są do odebrania w piątek. Zapadła decyzja, by pogrzeb odbył się w sobotę.

Pogrzeb odbędzie się 4 września o godz. 11 w kościele pw. Św. Anny w Niedźwiedziu k. Ostrzeszowa. To stamtąd pochodzi 26-letnia Martyna. Właśnie w swojej parafii 1 września dziewczyna miała wyjść za mąż za 32-letniego Bartosza, który pochodzi z oddalonego o 70 km Kotlina. To był drugi termin ich ślubu. Pierwszy odwołano ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa.

Narzeczeni mieszkali w Poznaniu i z tym miastem wiązali swoją przyszłość. Bartosz obronił doktorat na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Był adiunktem w Zakładzie Geografii Rolnictwa i Wsi Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM.

"Z głębokim żalem i niedowierzaniem, poruszeni ogromem tragedii, informujemy, że w dniu 31 sierpnia 2021 roku zmarł tragicznie nasz nieodżałowany Kolega i Przyjaciel dr inż. Bartosz Wojtyra" – poinformował w mediach społecznościowych wydział, który zawiadomił też o terminie ceremonii pogrzebowej.

Wychowawca Bartosza ze szkoły gimnazjalnej w Kotlinie Włodzimierz Szymkowiak powiedział PAP, że jego były uczeń „był wspaniałym chłopakiem, zawsze chciał być naukowcem”. Ostatni wpis Martyny na profilu społecznościowym z 20 sierpnia brzmi: "Z radością zawiadamiamy o naszym ślubie. Będzie nam miło widzieć Was w tym szczególnym dniu".

RadioZET.pl/PAP - Ewa Bąkowska