Zamknij

Natalia Lick nie żyje. Zwłoki wyłowione z Warty należą do zaginionej 19-latki

11.05.2021 13:48
Natalia Lick
fot. Policja

Natalia Lick, zaginiona 19-latka z Poznania, nie żyje. Wyniki badań DNA potwierdziły, że wyłowione miesiąc temu z Warty zwłoki kobiety należą do poszukiwanej nastolatki. 

Natalia Lick zaginęła w nocy z 25 na 26 lutego. 19-latka wyszła z mieszkania osiedlu Oświecenia w Poznaniu, zostawiając je otwarte i nie zabierając ze sobą telefonu ani dokumentów. Policja opublikowała wówczas wizerunek nastolatki i rozpoczęła poszukiwania. 

Według śledczych, tamtego wieczoru Natalia dwukrotnie wychodziła z domu na poznańskich Ratajach. Najpierw na imprezę do znajomych, którą opuściła przed godziną 1 w nocy. Tam też widziano ją po raz ostatni.

Natalia Lick nie żyje. Zwłoki 19-latki wyłowiono z Warty

W kwietniu poznańska policja poinformowała o wyłowieniu z rzeki Warta zwłok kobiety, które znajdowały się jednak w stanie zaawansowanego rozkładu, co uniemożliwiło identyfikację jej tożsamości. Śledczy podejrzewali jednak, że może to być poszukiwana od dwóch miesięcy 19-letnia Natalia Lick. 

Wyniki sekcji zwłok i badań DNA potwierdziły, że wyłowione z Warty ciało należy do zaginionej Natalii. Informację potwierdził w rozmowie z ''Gazetą Wyborczą'' Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji. 

''Kochani, jest nam ogromnie trudno przekazać informację, iż badania DNA potwierdziły, że odnalezione 10 kwietnia w Poznaniu ciało należy do zaginionej Natalii. W imieniu swoim, jak i rodziny Natalii, a szczególnie jej taty, dziękujemy wszystkim za pomoc w poszukiwaniach – zarówno tych fizycznych, jak i za każdą wiadomość i każde udostępnienie. Rodzinie oraz najbliższym składamy najszczersze kondolencje. Łączymy się z wami w bólu i rozpaczy” – napisano na grupie ''Zaginęła Natalia Lick'' na Facebooku.

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza