Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nauczyciel, który udostępniał "Ucho prezesa", nie straci pracy. Nie uchybił godności zawodu

30.05.2017 07:56
xxx wiadomosci

Bartłomiej Woś umieścił na prywatnym koncie na Facebooku jeden z odcinków „Ucha Prezesa”, gdzie wyśmiewany jest obecny rząd. Sprawę umorzono.

Nauczyciel, który udostępniał "Ucho prezesa" nie straci pracy. Nie uchybił godności zawodu fot. Ucho prezesa

Rzecznik dyscyplinarny, który zajmował się sprawą żagańskiego nauczyciela, napisał w uzasadnieniu, że Woś nie uchybił godności ani obowiązkom nauczyciela. - Wyniki postępowania nie potwierdziły, aby Bartłomiej Woś uchybił godności zawodu i obowiązkom nauczyciela. Udostępnianie na swoim prywatnym profilu różnych materiałów, treści, zdjęć, rysunków satyrycznych, nie jest jednoznaczne i tożsame z ich aprobowaniem - cytują WirtualneMedia.pl fragment uzasadnienia decyzji.

Zagłosuj

Czy uważasz, że "Ucho Prezesa" trafnie portretuje świat polskiej polityki?

W rozmowie z portalem nauczyciel stwierdził, że to koniec politycznego Muppet Show starosty i dyrektora. - Chcieli w satyryczny sposób mnie pogrążyć, a stali się twarzą tragikomedii. Jestem przez to mocniejszy i będę robił dalej to, na co mam ochotę, oczywiście zgodnie z literą prawa - powiedział Woś w rozmowie z WirtualneMedia.pl.

Historia nauczyciela wywołała burzę nie tylko wśród opinii publicznej, ale również na samej Radzie Powiatu w Żaganiu. - Co dzieje się w naszym powiecie? Czy naprawdę zabrnęliśmy już w takie rejony absurdu, żeby zwalniać porządnych ludzi z pracy za „Ucho Prezesa”, serial satyryczny? Do czego to zmierza? – grzmiał jeden z radnych podczas sesji.

RadioZET.pl/WirtualneMedia.pl/MAAL

Oceń