Zamknij

Nauczyciel zakażony koronawirusem. Ponad stu uczniów na kwarantannie

18.10.2021 08:15
nauka zdalna w szkole w Opolu
fot. Stanislaw Bielski /REPORTER (zdjęcie ilustracyjne)

Nauka zdalna w szkole podstawowej nr 2 w Opolu. U jednego z nauczycieli stwierdzono zakażenie koronawirusem. Jak poinformował Adam Leszczyński, rzecznik opolskiego urzędu miasta, na kwarantannę skierowano 135 uczniów tej szkoły.

Nauka zdalna w szkole podstawowej nr 2 w Opolu. W prowadzonej przez miasto szkole potwierdzono obecność koronawirusa SARS-CoV-2 u jednego z nauczycieli.

Jak informuje biuro prasowe ratusza, na kwarantannę od poniedziałku do czwartku wysłano cztery klasy ósme i dwie klasy siódme. Dla 135 podopiecznych szkoła zorganizowała naukę zdalną.

Nauka zdalna w szkole w Opolu. Nauczyciel zakażony koronawirusem

99,6 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, 96,6 proc. szkół podstawowych i 97,4 proc. ponadpodstawowych pracowało w piątek w trybie stacjonarnym – poinformowało w piątek 15 października Ministerstwo Edukacji i Nauki, powołując się na dane od kuratorów.

W razie stwierdzenia zakażenia COVID-19 u uczniów, wychowanków lub pracowników placówki oświatowej państwowy powiatowy inspektor sanitarny przeprowadza dochodzenie epidemiologiczne, którego celem jest ustalenie kręgu osób narażonych. W wyniku tego dochodzenia podejmowana jest decyzja w zakresie zastosowania odpowiednich działań mających na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa.

Dyrektor szkoły lub przedszkola za zgodą organu prowadzącego i po uzyskaniu pozytywnej opinii właściwego państwowego powiatowego inspektora sanitarnego może zawiesić zajęcia stacjonarne na czas oznaczony i przejść na nauczanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

RadioZET.pl/ Marek Szczepanik (PAP)