Zamknij

Nauka zdalna wróciła. Już co dziesiąta szkoła pracuje przez internet

29.10.2021 08:13
nauka zdalna 29 października 2021
fot. Shutterstock

Nauka zdalna wraca. Jak informuje "Rzeczpospolita" z dnia na dzień przybywa uczniów, którzy znów uczą się przez internet. Stacjonarnie pracuje obecnie 90,7 proc. szkół ponadpodstawowych i 90,2 proc. podstawówek.

Nauka zdalna w Polsce 29 października 2021 roku. "W sumie zdalnie lub hybrydowo działa już 2131 placówek. Większość, bo 2037, działa w trybie mieszanym" – gazeta podaje dane Ministerstwa Edukacji i Nauki.

"Niepokoi jednak dynamika zmian" - zauważa dziennik. Jak wylicza, codziennie liczba szkół, które przestają pracować stacjonarnie, wzrasta o 2 pkt proc. Kwarantanną obejmowani są również nauczyciele.

Nauka zdalna wróciła. Co dziesiąta szkoła pracuje przez internet

"Nie szczepili się z różnych przyczyn, również zdrowotnych" - podkreśla gazeta. "Na razie szczepienia przeciwko Covid-19 nie są obowiązkowe" – zaznacza w rozmowie z "Rz" Dorota Klucznik, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Skierniewicach.

Gazeta przypomina, że niezaszczepiony nauczyciel po kontakcie z osobą zarażoną koronawirusem obejmowany jest kwarantanną. A to oznacza dla dyrektora szkoły nie lada problem. "Trudności są wtedy, gdy klasa, w której naucza, nie jest objęta nauczaniem zdalnym. Przez internet nauczyciel nie zapewni uczniom opieki" - pisze "Rz".

"Trzeba wówczas płacić dwóm nauczycielom" – mówi gazecie Marek Pleśniar z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej Oświaty. I dodaje, że dyrektorzy szkół często w takich przypadkach nie proponują pracy zdalnej nauczycielom. Uczniowie mają zastępstwa.

RadioZET.pl/ Rzeczpospolita/ PAP

C