Zamknij

Nauka zdalna lub mieszana już w ponad 500 szkołach. Raport resortu edukacji

07.10.2021 22:43
Nauka zdalna 7 października, MEiN
fot. Stanisław Bielski, REPORTER

99,7 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, 97,7 proc. szkół podstawowych i 97,6 proc. ponadpodstawowych pracowało w czwartek w trybie stacjonarnym – poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki w raporcie z czwartku 7 października, powołując się na dane od kuratorów.

Nauka zdalna najrzadziej zdarza się w przedszkolach. W czwartek stacjonarnie pracowały 15 385 placówki wychowania przedszkolnego, co stanowi 99,7 proc. proc. wszystkich. Zaledwie siedem z nich pracowało zdalnie, a 43 w trybie mieszanym.

W czwartek stacjonarnie pracowało też 14 060 szkół podstawowych, czyli 97,7 proc. wszystkich i 7 622 szkół ponadpodstawowych, czyli 97,6 proc. Zdalnie lub hybrydowo uczyli się uczniowie 328 podstawówek i 190 liceów, lub techników. Najnowsze zestawienie przekazały kuratoria oświaty.

Nauka zdalna 7 października. Problemy w ponad 500 szkołach 

Dyrektor szkoły lub przedszkola, za zgodą organu prowadzącego i po uzyskaniu pozytywnej opinii właściwego państwowego powiatowego inspektora sanitarnego, może zawiesić zajęcia stacjonarne na czas oznaczony i przejść na nauczanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Zawieszenie zajęć może dotyczyć grupy, oddziału, klasy, etapu edukacyjnego, a także całej szkoły lub placówki w zakresie wszystkich, lub poszczególnych zajęć.

RadioZET.pl/PAP - Danuta Starzyńska-Rosiecka, Agata Zbieg

C