Zamknij

Nauka zdalna dla klas 1-4. Omikron zamyka najmłodszych uczniów w domach

03.02.2022 17:04

Nauka zdalna lub hybrydowa w 10 województwach, gdzie nie ma ferii zimowych, dotyczy dzieci w klasach 1-4 z blisko tysiąca szkół podstawowych – poinformowało w czwartek 3 lutego MEiN. Powrót pozostałych roczników do szkół ma nastąpić najpóźniej 28 lutego.

Nauka zdalna, szkoła
fot. Tomasz Kawka/East News

Nauka zdalna dla uczniów klas 5-8 i szkół średnich została wprowadzona na okres od 27 stycznia do 27 lutego. Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki uczniowie klas 1-4 szkół podstawowych uczą się nadal stacjonarnie. Na normalnych zasadach pracują też placówki wychowania przedszkolnego. Zmianie nie uległy również terminy ferii zimowych w szkołach. Obecnie trwają w sześciu województwach: 

  • dolnośląskim,
  • mazowieckim,
  • opolskim,
  • podlaskim,
  • warmińsko-mazurskim,
  • zachodniopomorskim.

Nauka zdalna w 10 województwach, gdzie nie ma ferii. Raport MEiN

Jak podało Ministerstwo Edukacji i Nauki, w czwartek 3 lutego stacjonarnie pracowało 14 618 placówek wychowania przedszkolnego (przedszkoli, zespołów wychowania przedszkolnego, punktów przedszkolnych), co stanowi 97,7 proc. wszystkich. 99 przedszkoli pracowało zdalnie, a 718 w trybie mieszanym.

W 10 województwach, gdzie nie ma ferii, w czwartek stacjonarnie pracowało 8347 szkół podstawowych w zakresie klas 1-4, co stanowi 89,8 proc. Na zdalne nauczanie w klasach 1-4 przeszło 59 szkół podstawowych, a 886 pracowało w trybie hybrydowym. Najnowsze dane MEiN zebrane od dyrektorów szkół i placówek pochodzą od kuratorów oświaty.

W razie stwierdzenia COVID-19 u uczniów, wychowanków lub pracowników placówki oświatowej dyrektor szkoły lub przedszkola za zgodą organu prowadzącego i po uzyskaniu pozytywnej opinii sanepidu może zawiesić zajęcia stacjonarne na czas oznaczony i przejść na nauczanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Zawieszenie zajęć może dotyczyć grupy, oddziału, klasy, etapu edukacyjnego, a także całej szkoły lub placówki, w zakresie wszystkich lub poszczególnych zajęć. 

loader

RadioZET.pl/PAP