Zamknij

Nauka zdalna i hybrydowa od 5 listopada. Ogniska koronawirusa w kolejnych szkołach

05.11.2021 19:03
Szkoła
fot. Piotr Molecki/East News

Ogniska koronawirusa są obecne w ponad 3 tys. placówek oświatowych. W ciągu ostatniej doby nauka zdalna i hybrydowa wróciła do kolejnych 314 szkół podstawowych i średnich – poinformowało w piątek 5 listopada Ministerstwo Edukacji i Nauki. 

Nauka zdalna i hybrydowa obowiązuje w 3025 szkołach podstawowych i średnich. W porównaniu z poprzednim dniem liczba placówek, które zawiesiły nauczanie stacjonarne w związku z pojawieniem się ognisk koronawirusa wzrosła o ponad 300. Przemysław Czarnek wciąż zapewnia, że resort edukacji i nauki nie planuje wprowadzenia nauki zdalnej w całym kraju

Nauka zdalna i hybrydowa w szkołach. Raport z 5 października

Stacjonarnie w piątek pracowało 15 059 placówek wychowania przedszkolnego (przedszkola, zespoły wychowania przedszkolnego, punkty przedszkolne), co stanowi 97,6 proc. wszystkich. 24 przedszkola pracowały zdalnie, a 352 w trybie mieszanym.

W piątek 5 listopada stacjonarnie pracowało też 12 348 szkół podstawowych, czyli 85,8 proc. wszystkich i 6287 ponadpodstawowych, czyli 87,4 proc. Nauka zdalna wróciła do 65 szkół podstawowych i 60 ponadpodstawowych. W trybie hybrydowym pracowało 1975 szkół podstawowych i 925 ponadpodstawowych.

W razie stwierdzenia COVID-19 u uczniów, wychowanków lub pracowników placówki oświatowej sanepid podejmuje decyzje w zakresie zastosowania odpowiednich działań mających na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. 

Dyrektor szkoły lub przedszkola za zgodą organu prowadzącego i po uzyskaniu pozytywnej opinii właściwego państwowego powiatowego inspektora sanitarnego może zawiesić zajęcia stacjonarne na czas oznaczony i przejść na nauczanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Zawieszenie zajęć może dotyczyć grupy, oddziału, klasy, etapu edukacyjnego, a także całej szkoły lub placówki, w zakresie wszystkich lub poszczególnych zajęć.

RadioZET.pl/PAP

C