Zamknij

Nauka zdalna i hybrydowa. W ilu szkołach w Polsce są utrudnienia?

PAP
14.02.2022 17:34

99,2 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego w całym kraju funkcjonowało w poniedziałek w trybie stacjonarnym. W 11 województwach, gdzie nie ma ferii, stacjonarnie pracowało 97,9 proc. szkół podstawowych w zakresie klas I-IV - poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki w najnowszym raporcie. 

Raport
fot. Stanisław Bielski/REPORTER (zdjęcie poglądowe)

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki zawieszone jest stacjonarne funkcjonowanie szkół podstawowych dla uczniów klas V-VIII i uczniów szkół ponadpodstawowych. Zostali oni objęci nauką zdalną. Uczniowie klas I-IV szkół podstawowych uczą się z kolei stacjonarnie, tak samo pracują też placówki wychowania przedszkolnego.

Nauka zdalna skrócona. Uczniowie wrócą do szkół wcześniej

W sobotę weszła w życie - ogłoszona wcześniej przez ministra Przemysława Czarnka - nowelizacja rozporządzenia, zgodnie z którą naukę zdalną skrócono o tydzień. Według pierwotnego planu miała ona potrwać (w tych regionach, w których nie było już ferii) do 27 lutego, a potrwa ostatecznie do 20 lutego. 

Nie uległy zaś zmianie terminy ferii zimowych w szkołach. Obecnie - od 12 do 27 lutego ferie mają uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i ze śląskiego.

Raport
fot. Twitter/MEiN

Przedszkola są tzw. placówkami nieferyjnymi, pracują przez cały rok z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący. Jak podało Ministerstwo Edukacji i Nauki, w poniedziałek stacjonarnie pracowały 15 304 placówki wychowania przedszkolnego (przedszkola, zespoły wychowania przedszkolnego, punkty przedszkolne), co stanowi 99,2 proc. wszystkich w kraju. 4 przedszkola pracowały zdalnie, a 127 w trybie mieszanym.

Raport
fot. Twitter/MEiN

W 11 województwach, gdzie nie ma ferii, w poniedziałek stacjonarnie pracowało 8 670 szkół podstawowych w zakresie klas I-IV, co stanowi 97,9 proc. Zdalnie w zakresie klas I-IV pracowało 8 szkół podstawowych, a 178 w trybie mieszanym. Informacje zebrane na podstawie danych od dyrektorów szkół i placówek pochodzą od kuratorów oświaty.

loader

RadioZET.pl/PAP (A. Zbieg)/Twitter