Zamknij

Nowe dane MEiN. Coraz więcej szkół pracuje już stacjonarnie

PAP
15.02.2022 18:08

99,7 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego w całym kraju funkcjonowało we wtorek w trybie stacjonarnym. W 11 województwach, gdzie nie ma ferii, stacjonarnie pracowało 99,4 proc. szkół podstawowych w zakresie klas I-IV - poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Raport MEiN
fot. Karol Porwich/East News (zdjęcie poglądowe)

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki do 20 lutego zawieszone jest stacjonarne funkcjonowanie szkół podstawowych dla uczniów klas V-VIII, a także uczniów szkół ponadpodstawowych. Zostali oni objęci nauką zdalną. Uczniowie klas I-IV szkół podstawowych uczą się z kolei stacjonarnie, w podobnym trybie pracują też placówki wychowania przedszkolnego.

Nauka zdalna skrócona. Uczniowie wrócą do szkół wcześniej

W sobotę 12 lutego weszła w życie - ogłoszona wcześniej przez ministra Przemysława Czarnka - nowelizacja rozporządzenia, zgodnie z którą o tydzień skrócono naukę zdalną. Pierwotny plan zakładał, że potrwa ona (w tych regionach, w których nie było już ferii) do 27 lutego. Ostatecznie starsi uczniowie z tych części Polski wrócą do nauki stacjonarnej 21 lutego. 

Nie uległy zaś zmianie aktualne terminy ferii zimowych w szkołach. Obecnie - od 12 do 27 lutego - z zimowej przerwy międzysemestralnej mogą się cieszyć uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i ze śląskiego. To ostatnie województwa, które korzystają w tym roku z tego rozwiązania. 

Przedszkola są tzw. placówkami nieferyjnymi, pracują przez cały rok z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący. Jak podało Ministerstwo Edukacji i Nauki, we wtorek stacjonarnie pracowało 15 392 placówek wychowania przedszkolnego (przedszkola, zespoły wychowania przedszkolnego, punkty przedszkolne), co stanowi 99,7 proc. wszystkich w kraju. 2 przedszkola pracowały zdalnie, a 41 w trybie mieszanym.

Raport
fot. Twitter/MEiN

W 11 województwach, gdzie nie ma ferii, we wtorek stacjonarnie pracowały 8 802 szkoły podstawowe w zakresie klas I-IV, co stanowi 99,4 proc. Zdalnie w zakresie klas I-IV pracowało 7 szkół podstawowych, a 47 w trybie mieszanym.

Raport
fot. Twitter/MEiN

Informacje, które zostały zebrane na podstawie danych od dyrektorów szkół i pozostałych placówek edukacyjnych, pochodzą od kuratorów oświaty.

loader

RadioZET.pl/PAP (D. Starzyńska-Rosiecka, S. Zdziebłowski)/Twitter