Zamknij

Jak działają szkoły przed końcem nauki zdalnej? Nowe dane MEiN

PAP
17.02.2022 17:33

99,9 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego w całym kraju funkcjonowało w czwartek w trybie stacjonarnym. W 11 województwach, gdzie nie ma ferii, stacjonarnie pracowało 99,8 proc. szkół podstawowych w zakresie klas I-IV - poinformowało MEiN.

Rapot
fot. Stanisław Bielski/REPORTER (zdjęcie poglądowe)

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki do 20 lutego zawieszone jest stacjonarne funkcjonowanie szkół podstawowych dla uczniów klas V-VIII i uczniów szkół ponadpodstawowych. Zostali oni objęci nauka zdalną. Uczniowie klas I-IV szkół podstawowych uczą się stacjonarnie. Stacjonarnie pracują też placówki wychowania przedszkolnego.

Nauka zdalna i stacjonarna. Nowe dane MEiN

W sobotę 12 lutego weszła w życie - ogłoszona wcześniej przez ministra Przemysława Czarnka - nowelizacja rozporządzenia, skracająca o tydzień naukę zdalną. Pierwotnie zakładano, że nauka zdalna potrwa do 27 lutego.

Nie uległy za to zmianie terminy ferii zimowych w szkołach. Obecnie - od 12 do 27 lutego - przerwę międzysemestralną mają uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i ze śląskiego.

Przedszkola są tzw. placówkami nieferyjnymi, pracują przez cały rok z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący. Jak podało Ministerstwo Edukacji i Nauki, w czwartek stacjonarnie pracowały 15 422 placówki wychowania przedszkolnego (przedszkola, zespoły wychowania przedszkolnego, punkty przedszkolne), co stanowi 99,9 proc. wszystkich w kraju. Żadna placówka nie pracowała zdalnie, a 13 pracowało w trybie mieszanym.

Raport
fot. Twitter/MEiN

W 11 województwach, gdzie nie ma ferii, w czwartek stacjonarnie pracowały 8 842 szkoły podstawowych w zakresie klas I-IV, co stanowi 99,8 proc. Zdalnie w zakresie klas I-IV pracowało 6 szkół podstawowych, a 8 w trybie mieszanym. Informacje zebrane na podstawie danych od dyrektorów szkół i placówek pochodzą od kuratorów oświaty.

Raport
fot. Twitter/MEiN

RadioZET.pl/PAP (D. Starzyńska-Rosiecka)/Twitter