Oceń
99,9 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego w całym kraju funkcjonowało w czwartek w trybie stacjonarnym. W 11 województwach, gdzie nie ma ferii, stacjonarnie pracowało 99,8 proc. szkół podstawowych w zakresie klas I-IV - poinformowało MEiN.
Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki do 20 lutego zawieszone jest stacjonarne funkcjonowanie szkół podstawowych dla uczniów klas V-VIII i uczniów szkół ponadpodstawowych. Zostali oni objęci nauka zdalną. Uczniowie klas I-IV szkół podstawowych uczą się stacjonarnie. Stacjonarnie pracują też placówki wychowania przedszkolnego.
Nauka zdalna i stacjonarna. Nowe dane MEiN
W sobotę 12 lutego weszła w życie - ogłoszona wcześniej przez ministra Przemysława Czarnka - nowelizacja rozporządzenia, skracająca o tydzień naukę zdalną. Pierwotnie zakładano, że nauka zdalna potrwa do 27 lutego.
Nie uległy za to zmianie terminy ferii zimowych w szkołach. Obecnie - od 12 do 27 lutego - przerwę międzysemestralną mają uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i ze śląskiego.
Przedszkola są tzw. placówkami nieferyjnymi, pracują przez cały rok z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący. Jak podało Ministerstwo Edukacji i Nauki, w czwartek stacjonarnie pracowały 15 422 placówki wychowania przedszkolnego (przedszkola, zespoły wychowania przedszkolnego, punkty przedszkolne), co stanowi 99,9 proc. wszystkich w kraju. Żadna placówka nie pracowała zdalnie, a 13 pracowało w trybie mieszanym.
W 11 województwach, gdzie nie ma ferii, w czwartek stacjonarnie pracowały 8 842 szkoły podstawowych w zakresie klas I-IV, co stanowi 99,8 proc. Zdalnie w zakresie klas I-IV pracowało 6 szkół podstawowych, a 8 w trybie mieszanym. Informacje zebrane na podstawie danych od dyrektorów szkół i placówek pochodzą od kuratorów oświaty.
RadioZET.pl/PAP (D. Starzyńska-Rosiecka)/Twitter
Oceń artykuł