Zamknij

Ile szkół pracuje zdalnie, a ile stacjonarnie? Są najnowsze dane z ministerstwa

PAP
22.10.2021 18:21
Raport MEiN
fot. Tadeusz Koniarz/REPORTER (East News)

99 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, 93,5 proc. szkół podstawowych i 93,9 proc. ponadpodstawowych pracowało w piątek w trybie stacjonarnym – poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki, powołując się na dane od kuratorów.

Nauka zdalna w placówkach edukacyjnych wprowadzana jest w sytuacjach, gdy liczba nowych zakażeń koronawirusem uniemożliwia prowadzenie zajęć stacjonarnych.  Ministerstwo Edukacji i Nauki podało w piątek najnowsze dane dotyczące nauki stacjonarnej, zdalnej i hybrydowej w Polskich szkołach.

Nauka zdalna i hybrydowa w szkołach. MEiN przedstawia dane

Jak podaje MEiN, stacjonarnie w środę pracowało 15 341 placówek wychowania przedszkolnego (przedszkola, zespoły wychowania przedszkolnego, punkty przedszkolne), co stanowi 99,4 proc. wszystkich. 10 przedszkoli pracowało zdalnie, a 84 w trybie mieszanym.

Raport
fot. Twitter/MEiN

W środę stacjonarnie pracowało też 13 747 szkół podstawowych, czyli 95,5 proc. wszystkich i 7 488 szkół ponadpodstawowych, czyli 95,9 proc. Zdalnie pracowały 24 szkoły podstawowe i 7 szkół ponadpodstawowych. W trybie mieszanym pracowało 617 szkół podstawowych i 317 szkół ponadpodstawowych. Informacje pochodzą od kuratorów oświaty, na podstawie danych od dyrektorów szkół i placówek.

Raport
fot. Twitter/MEiN
Raport
fot. Twitter/MEiN

Przypomnijmy, że tydzień temu - 13 października - stacjonarnie pracowało 15 389 placówek wychowania przedszkolnego (przedszkola, zespoły wychowania przedszkolnego, punkty przedszkolne), co stanowi 99,7 proc. wszystkich. Cztery przedszkola pracowały zdalnie, a 42 w trybie mieszanym.

13 października stacjonarnie pracowało też 13 987 szkół podstawowych, czyli 97,2 proc. wszystkich i 7 627 szkół ponadpodstawowych, czyli 97,6 proc. Zdalnie pracowało 13 szkół podstawowych i 6 szkół ponadpodstawowych. W trybie mieszanym pracowało 388 szkół podstawowych i 179 szkół ponadpodstawowych.

Dwa tygodnie temu - 6 października - stacjonarnie pracowało 15 397 placówek wychowania przedszkolnego (przedszkola, zespoły wychowania przedszkolnego, punkty przedszkolne), co stanowi 99,8 proc. wszystkich. Pięć przedszkoli pracowało zdalnie, a 33 w trybie mieszanym.

6 października stacjonarnie pracowało też 14 140 szkół podstawowych, czyli 98,3 proc. wszystkich i 7 664 szkoły ponadpodstawowe, czyli 98,1 proc. Zdalnie pracowały cztery szkoły podstawowe i 12 szkół ponadpodstawowych. W trybie mieszanym pracowały 244 szkoły podstawowe i 130 szkół ponadpodstawowych. 

Rok szkolny 2021/22 w reżimie sanitarnym

W razie stwierdzenia zakażenia  COVID-19 u uczniów, wychowanków lub pracowników placówki oświatowej państwowy powiatowy inspektor sanitarny przeprowadza dochodzenie epidemiologiczne, którego celem jest ustalenie kręgu osób narażonych. W wyniku tego dochodzenia podejmowana jest decyzja w zakresie zastosowania odpowiednich działań mających na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa.

Dyrektor szkoły lub przedszkola za zgodą organu prowadzącego i po uzyskaniu pozytywnej opinii właściwego państwowego powiatowego inspektora sanitarnego może zawiesić zajęcia stacjonarne na czas oznaczony i przejść na nauczanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Zawieszenie zajęć może dotyczyć grupy, oddziału, klasy, etapu edukacyjnego, a także całej szkoły lub placówki, w zakresie wszystkich lub poszczególnych zajęć.

RadioZET.pl/PAP/Twitter