Zamknij

Nauka zdalna może powrócić? Czarnek wystosował ważny apel

07.10.2022 14:30

Nie podejmujmy pochopnych decyzji o wysyłaniu studentów na naukę zdalną. Uniwersytet zdalny to quasi-uniwersytet. Uniwersytet bez studentów na korytarzach jest tylko w połowie tym, czym powinien być - zaapelował szef MEiN Przemysław Czarnek podczas inauguracji roku akademickiego UKSW.

Przemysław Czarnek
fot. Jacek Dominski/REPORTER

Przemysław Czarnek już kilkukrotnie próbował uspokajać, że ryzyko wzrostu cen energii, a co za tym idzie możliwych problemów z ogrzaniem placówek oświatowych, nie doprowadzi do powrotu powszechnej nauki zdalnej.

Jednocześnie straszył zarządem komisarycznym szkoły, które miałyby "celowo" rezygnować z ogrzewania sal dla uczniów. W piątek minister edukacji i nauki znów poruszył temat zdalnego nauczania, tym razem w kontekście uczelni wyższych.

Nauka zdalna powróci? Apel Przemysława Czarnka

Czarnek uczestniczył w uroczystej inauguracji roku akademickiego 2022/23 na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W swoim wystąpieniu zaapelował do władz UKSW, by nie podejmowały - jego zdaniem - pochopnych decyzji o wysyłaniu studentów na naukę zdalną.

- Uniwersytet zdalny to quasi-uniwersytet. Uniwersytet bez studentów na korytarzach jest tylko w połowie tym, czym powinien być - stwierdził. Przyznał, że "czas jest niezwykle trudny, a szaleństwo na rynkach - ogromne".

Ale ceny energii i tak są u nas najtańsze. I to trzykrotnie tańsze niż we Włoszech, dwukrotnie tańsze niż we Francji, Czechach czy na Litwie Przemysław Czarnek

- Spowodujemy naszą regulacją obniżenie tych cen energii do rozsądnych poziomów. Raz jeszcze proszę: nie podejmujmy pochopnych decyzji krzywdzących dla studentów - podkreślił szef MEiN.

loader

RadioZET.pl/PAP