Zamknij

Nauka zdalna powróci? Czarnek: Sytuacja może zmienić się z godziny na godzinę

PAP
20.01.2022 11:57

W czwartek padł rekord zakażeń piątej fali epidemii, ale resort edukacji nie zamierza na razie wprowadzać nauki zdalnej w całym kraju. – Na ten moment, bo sytuacja może zmienić się z godziny na godzinę i z dnia na dzień, nie podejmujemy żadnych innych decyzji odnośnie szkół – powiedział w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Zapewnił jednocześnie, że jest w stałym kontakcie z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim.

Nauka zdalna powróci? Czarnek: Sytuacja może zmienić się z godziny na godzinę
fot. Stanislaw Bielski/REPORTER

Minister Przemysław Czarnek w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wziął w czwartek udział w spotkaniu dotyczącym rozpoczęcia konsultacji na temat praktycznego nauczania przedsiębiorczości w szkołach. Podczas spotkania zwrócił uwagę na "wszelkie niepokoje związane z piątą falą koronawirusa i Omikronem, które nas wszystkich dotyczą".  

Zapewnił jednocześnie, że jest w stałym kontakcie z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim. – Ustaliliśmy wczoraj, że na ten moment, bo sytuacja może zmienić się z godziny na godzinę i z dnia na dzień, nie podejmujemy żadnych innych decyzji – wskazał szef MEiN.

Nauka zdalna? Czarnek: Na ten moment nie podejmujemy żadnych decyzji

Podczas spotkania Czarnek przypomniał, że obecnie "w Polsce pięć województw jest na feriach zimowych, zatem ruch okołoszkolny w tych województwach jest całkowicie wyłączony". – Od poniedziałku na ferie zimowe udają się kolejne dwa województwa, więc wówczas już prawie pół Polski będzie wyłączone z ruchu okołoszkolnego – dodał.  

Minister wyjaśnił, że "w pozostałych województwach, gdzie odbywa się nauka, nadal będzie się odbywała w trybie stacjonarnym, przy czym – tak jak to było do tej pory – dyrektorzy szkół wraz ze służbami sanitarnymi podejmują decyzje o przechodzeniu na kwarantannę i na naukę zdalną poszczególnych klas bądź cały szkół" – podkreślił. 
 
Przemysław Czarnek poinformował także, że "obserwujemy z dnia na dzień coraz więcej wyłączeń". Wyjaśnił, że "takie są realia Omikronu, ale podchodzimy do tego spokojnie, obserwując na bieżąco i analizując sytuację wraz z panem ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim".

W czwartek Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 32 835 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Poinformowano również o śmierci 315 osób.

loader

RadioZET.pl/PAP - Anna Kruszyńska, Karolina Kropiwiec/oprac. AK