Zamknij

Nauka zdalna w piątej fali. Omikron zamyka szkoły w gigantycznym tempie

21.01.2022 19:19

Piąta fala koronawirusa jest wyraźnie widoczna w szkołach. Nauka zdalna lub hybrydowa wróciła już w ponad 4 tys. placówek oświatowych – poinformowało 21 stycznia Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Szkoła
fot. East News

Ferie zimowe 2022 trwają w pięciu województwach: kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i w wielkopolskim. Dwutygodniowa przerwa w zajęciach, zależnie od województwa, wypada między 15 stycznia a 27 lutego. Przedszkola pracują przez cały rok z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący, na wspólny wniosek dyrektora przedszkola i rady przedszkola lub rady rodziców.

Nauka zdalna i hybrydowa - raport MEiN z 21 stycznia

Nauka zdalna lub hybrydowa wraca w razie stwierdzenia zakażenia koronawirusem u uczniów, wychowanków lub pracowników placówki oświatowej. Dyrektor szkoły lub przedszkola za zgodą organu prowadzącego i po uzyskaniu pozytywnej opinii sanepidu może zawiesić zajęcia stacjonarne na czas oznaczony i przejść na nauczanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Zawieszenie zajęć może dotyczyć grupy, oddziału, klasy, etapu edukacyjnego, a także całej szkoły lub placówki, w zakresie wszystkich lub poszczególnych zajęć. 

W piątek 21 stycznia stacjonarnie pracowało 14 290 placówek wychowania przedszkolnego (przedszkola, zespołów wychowania przedszkolnego, punktów przedszkolnych), co stanowi 92,6 proc. wszystkich. 77 przedszkoli pracowało zdalnie, a 1068 w trybie mieszanym.

Stacjonarnie pracowały także 7002 szkoły podstawowe i 4312 szkół ponadpodstawowych, czyli 70,8 proc. szkół podstawowych i 78,6 proc. ponadpodstawowych w 11 województwach. Zdalnie pracowały 83 szkoły podstawowe i 47 szkół ponadpodstawowych. W trybie mieszanym pracowało 2805 szkół podstawowych i 1130 ponadpodstawowych. Informacje zebrane na podstawie danych od dyrektorów szkół i placówek pochodzą od kuratorów oświaty.

loader

RadioZET.pl/PAP