Zamknij

Nauka zdalna wraca do kolejnych szkół. Setki uczniów w kwarantannie, zakażony katecheta

16.09.2021 12:38
Szkoła
fot. ilustracyjne. Piotr Molecki/East News

Nauka zdalna wraca do kolejnych szkół w przypadku wykrycia zakażenia koronawirusem. Ponad 200 uczniów z Olsztyna zostało skierowanych na kwarantannę po kontakcie z chorym nauczycielem. 

Rok szkolny  2021/2022 dopiero co się rozpoczął, a w wielu placówkach edukacyjnych z powodu zakażeń koronawirusem wraca nauka zdalna. Jak podaje Polsat News, 240 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 18 na Dajtkach w Olsztynie trafiło na kwarantannę po zajęciach z zakażonym katechetą. 

- Mamy do czynienia z 10 oddziałami. To są dzieci z klas I-VIII. Łącznie 240 uczniów przechodzi na zdalne nauczanie i około 40 nauczycieli będzie z nimi pracować zdalnie - przekazała Ewa Kaliszuk, zastępca prezydenta Olsztyna. 

Nauka zdalna wraca do szkół. Przemysław Czarnek uspokaja 

Przemysław Czarnek komentując we wtorek aktualną sytuację epidemiczną w szkołach stwierdził, że jest ona bardzo dobra, a w placówkach edukacyjnych uczy się stacjonarnie 99,9 proc. dzieci i młodzieży. - Zaledwie 0,1 proc. uczniów z uwagi na jakieś pojedyncze ogniska zakażeń znajduje się w domach i uczy się zdalnie - mówił na konferencji prasowej.

Szef resortu edukacji i nauki przypomniał swój apel z ubiegłego tygodnia, by w przypadku zawieszenia zajęć w związku z ogniskiem zakaźnym w szkole, nie dzielić uczniów w klasie na zaszczepionych przeciw Covid-19 pracujących stacjonarnie i niezaszczepionych pracujących zdalnie.

Ministerstwo Zdrowia podało w czwartek (16 września), że badania potwierdziły 722 nowe zakażenia koronawirusem, zmarło 10 osób z COVID-19. Rzecznik resortu zdrowia podkreślił, że "czwarta fala rozpędza się szybciej w najsłabiej zaszczepionych województwach''. 

RadioZET.pl/Polsat News/PAP