Zamknij

Nauka zdalna wróci? Jednoznaczne słowa Czarnka. "To jest mój apel"

21.10.2021 17:29
Przemysław Czarnek
fot. PAP

Chcę uniknąć przejścia na naukę zdalną, która była koniecznością, ale wyrządziła wiele szkód. Nie wracajmy do nauki zdalnej, ale żeby do niej nie wracać - szczepmy się - zaapelował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Przemysław Czarnek uczestniczył w czwartek w obchodach Dnia Edukacji Narodowej, połączonych z uroczystością oddania do użytku rewitalizowanej hali sportowej Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.

Minister edukacji i nauki wypowiedział się na temat ryzyka rozwoju pandemii oraz powrotu do nauki zdalnej. - Ja naprawdę chcę, żeby nie stało się to, co stało się przy drugiej i trzeciej fali, czyli przejście na naukę zdalną – powiedział.

Czarnek: nauka zdalna wyrządziła wiele szkód 

- To była przykra konieczność, ale wyrządziła wiele szkód, z którymi się teraz borykamy – to są szkody w wiedzy naszych uczniów, która jest na niższym poziomie niż byłaby normalnie, gdyby nauka była stacjonarna - stwierdził. 

Czarnek kontynuował swoje wystąpienie. Jego zdaniem nauka online wyrządziła również szkody w kondycji fizycznej i psychicznej uczniów. Na koniec zaapelował do młodzieży, rodziców oraz nauczycieli. - Nie wracajmy do nauki zdalnej. Ale, żeby do niej nie wracać – szczepmy się. I przestrzegajmy zasad sanitarnych - oznajmił. 

Czwarta fala koronawirusa w Polsce się rozpędza. W czwartek Ministerstwo Zdrowia  poinformowało o 5592 nowych przypadkach zakażeń, co stanowi rekord w tej fali pandemii i zdecydowanie najwyższy dobowy wynik od kilku miesięcy. 

RadioZET.pl/PAP (A. Zbieg)