Zamknij

Ogromna liczba zakażeń, wróci nauka zdalna? Niedzielski o możliwym terminie decyzji

19.01.2022 11:00
Ogromna liczba zakażeń, wróci nauka zdalna? Niedzielski o możliwym terminie decyzji
fot. Stanislaw Bielski/REPORTER/

Wobec gwałtownego wzrostu zakażeń koronawirusem minister zdrowia Adam Niedzielski został zapytany na konferencji prasowej, czy rząd planuje wprowadzenie nowych obostrzeń, które obejmą także szkoły. - Tak się fortunnie składa, że wchodzimy w okres ferii, a więc dzieci nie będą uczestniczyły w nauczaniu stacjonarnym - odpowiedział. Dodał, że decyzja zapadnie po feriach na podstawie analizy sytuacji epidemicznej.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski podał na konferencji prasowej w środę, że ostatniej doby potwierdzono 30 586 przypadków koronawirusa. To najwyższa liczba zakażeń od marca 2021 roku.  

Wobec złych danych epidemicznych szef resortu zdrowia został zapytany o to, czy nauczanie nadal będzie odbywało się stacjonarnie w szkołach. - Tak się fortunnie składa, że wchodzimy w okres ferii, a więc dzieci nie będą uczestniczyły w nauczaniu stacjonarnym - stwierdził minister zdrowia. - Co się będzie działo po feriach, zadecydujemy w miarę analizy czy monitorowania bieżącej sytuacji epidemicznej - dodał.

Nauka zdalna wróci po feriach? Komentarz ministra Adama Niedzielskiego

Szef resortu zdrowia dodał, że okres ferii będzie czasem zwiększonych kontroli jeśli chodzi o działalność służb sanepidu i policji. 17 stycznia rozpoczęły się ferie zimowe dla dzieci z woj. kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz wielkopolskiego. Później zimowa przerw rozpocznie się dla uczniów z woj. podlaskiego i warmińsko-mazurskiego (24 stycznia-6 lutego), w dalszej kolejności woj. dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego (31 stycznia-13 lutego), a na końcu woj. lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego (14-27 lutego).

Obecnie nauka zdalna obowiązuje tylko w tych szkołach, w których liczba przypadków koronawirusa jest na tyle duża, że uniemożliwia prowadzenie zajęć w klasach. Dyrektor może zawiesić naukę stacjonarną za zgodą organu prowadzącego i po uzyskaniu pozytywnej opinii od inspektora sanitarnego.

RadioZET.pl

C