Zamknij

Nauka zdalna znów wróci? Przemysław Czarnek jednoznacznie przeciął spekulacje

15.10.2021 09:49
Przemysław Czarnek
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Nie będzie powrotu do nauki zdalnej w najbliższej, dającej się przewidzieć przyszłości – powiedział minister Przemysław Czarnek. Jak dodał, nauka zdalna była przykrą koniecznością i resort zrobi wszystko, żeby do tego nigdy nie wracać.

Nauka zdalna wyrządziła dużo problemów i zaległości – powiedział w rozmowie w TVP Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki. – Dlatego przygotowaliśmy się na to z narodowym programem wsparcia dzieci i młodzieży po covidzie – dodał.

Szef MEiN podkreślił, że należy teraz nadrabiać zaległości po nauczaniu zdalnym. – Nauka zdalna była przykrą koniecznością – zaznaczył.

Nauka zdalna znów wróci? Przemysław Czarnek przeciął spekulacje

Czarnek był też pytany, czy resort edukacji planuje powrócić do zdalnych zajęć. – Nie będzie żadnej nauki zdalnej w najbliższej, dającej się przewidzieć przyszłości – zapowiedział. 

– Według danych z 13 października, które porównujemy z danymi z 13 października 2020 roku, czyli sprzed drugiej fali, liczba hospitalizowanych jest dwukrotnie mniejsza. To daje nam podstawę do optymizmu, ze służba zdrowia i jej wydolność nie będzie na takim skraju jak w drugiej i trzeciej fali – wskazał Czarnek. 

W razie stwierdzenia COVID-19 u uczniów, wychowanków lub pracowników placówki oświatowej, dyrektor za zgodą organu prowadzącego i po uzyskaniu pozytywnej opinii sanepidu, może zawiesić zajęcia stacjonarne na czas oznaczony i przejść na nauczanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Zawieszenie zajęć może dotyczyć grupy, oddziału, klasy, etapu edukacyjnego, a także całej szkoły lub placówki w zakresie wszystkich lub poszczególnych zajęć.

RadioZET.pl/TVP Info/PAP