Zamknij

Nauka zdalna zostanie skrócona? Czarnek mówi o 5 województwach

01.02.2022 09:53

Najpóźniej 28 lutego wszyscy wracamy po feriach do nauki stacjonarnej po to, żeby ją kontynuować do końca roku - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. - Jeśli sytuacja by na to pozwalała, będziemy dążyć do tego, żeby skrócić ten okres nauki zdalnej - dodał. Mowa o przynajmniej kilku województwach.

Przemysław Czarnek
fot. Krzysztof Kapica/Polska Press/East News

Nauka zdalna została wprowadzona 27 stycznia w klasach 5-8 szkół podstawowych oraz w szkołach ponadpodstawowych. Ten stan ma trwać do końca lutego, czyli do momentu, aż ferie zimowe zakończą ostatnie województwa. Przepis dotyczy uczniów z tych regionów, które akurat w danym momencie nie będą miały ferii. 

Do kiedy nauka zdalna? Czarnek: 28 lutego wracamy do szkół

Czy w takim razie powrót do szkół czeka nas z końcem tego miesiąca? Przemysław Czarnek, który udzielił we wtorek wywiadu Polskiemu Radiu 24, przekonywał, że tak, ponieważ - jego zdaniem - strategia Ministerstwa Edukacji i Nauki opiera się właśnie na nauce stacjonarnej w szkołach. 

- Teraz, z uwagi na tę liczbę zakażeń, która jest coraz większa i ona będzie jeszcze większa w tym tygodniu, wykorzystując również przerwę feryjną, wprowadziliśmy naukę zdalną do 27 lutego. Dla większości województw oznacza to nieco ponad dwa tygodnie nauki zdalnej, bo dwa tygodnie to są ferie zimowe - zaznaczył szef MEiN. Przyznał też, że dla tych województw, które właśnie zakończyły ferie i rozpoczęły naukę, oznacza to cztery tygodnie nauki zdalnej.

Tu cały czas pani minister Marzena Machałek, która stoi na czele rady bezpieczeństwa przeciwcovidowego [...], analizuje sytuację. Bo jeśli sytuacja by na to pozwalała, będziemy dążyć do tego, żeby skrócić ten okres nauki zdalnej, przynajmniej w tych pięciu województwach, które rozpoczęły ferie wcześniej i już te ferie się skończyły Przemysław Czarnek

- Cały czas analizujemy sytuację. Najpóźniej 28 lutego wszyscy wracamy po feriach do nauki stacjonarnej po to, żeby ją kontynuować do końca roku. Taka jest nasza strategia - podsumował Czarnek. 

loader

RadioZET.pl/PAP (I. Żurek)