Zamknij

Koronawirus w szkołach w Kujawsko-Pomorskiem. Kolejne klasy na nauce zdalnej

13.10.2021 10:19
Nauka zdalna. Koronawirus w szkołach
fot. Piotr Molecki/East News

W szkołach w Pruszczu, Gródku i Drzycimiu w województwie kujawsko-pomorskim wykryto zakażenia koronawirusem. Część klas przeszła na zdalne nauczanie.

Rosnąca liczba zakażeń koronawirusem odbija się na pracy szkół. W województwie kujawsko-pomorskim zarządzono kwarantannę w trzech placówkach.

Nauka zdalna. Koronawirus w trzech szkołach w woj. kujawsko-pomorskim

Jak podał portal „Czas Świecia”, zakażonych jest kilkoro uczniów ze szkoły w Pruszczu. Dyrektorka Gminnego Centrum Oświaty w gminie Pruszcz Anna Szafrańska przekazała w rozmowie z portalem "Czas Świecia", że informacje o zakażeniu dwóch uczniów otrzymała od rodziców.

Dyrekcja podjęła decyzję o wysłaniu na kwarantannę klasy czwartej i szóstej. – Nic mi nie wiadomo, żeby nauczycieli musieli ją też przechodzić. Sytuacja jest opanowana i obie grupy 13 października mają wrócić do szkoły – dodała Szafrańska.

Przypadki COVID-19 odnotowano też w szkole w Gródku. – Mamy jeden przypadek koronawirusa. Zakażony jest uczeń, a klasa została objęta kwarantanną do 14 października – powiedział w rozmowie z portalem RadioZET.pl Robert Janiak,  dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym w Gródku. Dodał, że uczeń jest bratem dziewczynki, u której wykryto zakażenie 7 października, uczęszczającej do szkoły w pobliskim Drzycimiu.

– Teraz okazuje się, że chore jest jeszcze jedno dziecko, z tej samej klasy – potwierdziła nam Iwona Różycka, dyrektorka Zespołu Placówek Oświatowych w Drzycimiu. W związku z tym sanepid wydłużył kwarantannę dla uczniów z tej klasy do 17 października. Różycka wyjaśniła, że uczeń zaraził się w domu, a w szkole nie ma ogniska zakażeń. Łącznie w obu placówkach na nauczanie zdalne przeszły dwie klasy.

RadioZET.pl/"Czas Świecia"