Zamknij

Nauka zdalna. Ogniska koronawirusa w ponad 200 szkołach. Większość pracuje hybrydowo

28.09.2021 07:57
Sala lekcyjna
fot. Piotr Molecki/East News

Ministerstwo Edukacji i Nauki podało nowe dane dotyczące ilości szkół i przedszkoli, które zostały objęte nauką zdalną i hybrydową. Przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzono w ponad 200 placówkach edukacyjnych. 

Nauka zdalna i hybrydowa jest wprowadzana w przypadku stwierdzenia zakażenia COVID-19 u uczniów, wychowanków lub pracowników placówki oświatowej. Ministerstwo Edukacji i Nauki opublikowało w poniedziałek (28 września) najnowsze dane o sytuacji epidemicznej w przedszkolach i szkołach. Informacje pochodzą od kuratorów oświaty, na podstawie danych otrzymanych od dyrektorów szkół i placówek.

Koronawirus w szkołach i przedszkolach. Wraca nauka zdalna i hybrydowa

Jak podaje MEiN, stacjonarnie w poniedziałek pracowało 15 415 placówek wychowania przedszkolnego (przedszkola, zespoły wychowania przedszkolnego, punkty przedszkolne), co stanowi 99,9 proc. wszystkich. Żadne przedszkole nie pracowało zdalnie. 20 pracowało w trybie hybrydowym.

W poniedziałek stacjonarnie pracowało też 14 254 szkoły podstawowe, czyli 99,1 proc. wszystkich i 7 737 szkół ponadpodstawowych, czyli 99,0 proc. Zdalnie pracowały 3 szkoły podstawowe i 2 szkoły ponadpodstawowe. W trybie mieszanym pracowało 131 szkół podstawowych i 73 szkoły ponadpodstawowe.

Tydzień temu - 20 września - stacjonarnie pracowało 15 407 placówek wychowania przedszkolnego, 14 291 szkół podstawowych i 7744 szkoły ponadpodstawowe - wynika z danych publikowanych przez resort ministra Przemysława Czarnka

Rok szkolny 2021/22 w reżimie sanitarnym

Dyrektor szkoły lub przedszkola, za zgodą organu prowadzącego i po uzyskaniu pozytywnej opinii właściwego państwowego powiatowego inspektora sanitarnego, może zawiesić zajęcia stacjonarne na czas oznaczony i przejść na nauczanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Zawieszenie zajęć może dotyczyć grupy, oddziału, klasy, etapu edukacyjnego, a także całej szkoły lub placówki w zakresie wszystkich lub poszczególnych zajęć.

RadioZET.pl/MEiN/PAP