Zamknij

Nawałnice nad Polską. Zerwany dach przygniótł kobietę

07.06.2020 21:25
Kobieta przygnieciona przez dach w Zarębicach
fot. PAP

W miejscowości Zarębice w województwie śląskim zerwany dach przygniótł kobietę - informuje Państwowa Straż Pożarna. Poszkodowaną zajęły się służby medyczne.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenie przed gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi - burzami z gradem, silnym wiatrem i ulewnymi deszczami. Państwowa Straż Pożarna przekazała w komunikacie, że do godziny 18 odnotowano 336 interwencji. Najwięcej - jak wynika z danych PSP - na Podkarpaciu (131 interwencji), Opolszczyźnie (61), Śląsku (30) i w Małopolsce (30).

Zdarzenia dotyczyły m.in. podmuchów silnego wiatru, opadów deszczu i wynikających z tych zmian pogodowych uszkodzeń dachów oraz podtopień w piwnicach. W wielu miejscach nie ma prądu. Niestety ucierpiała też jedna osoba.

Zarębice: Zerwany dach przygniótł kobietę

Do groźnego wypadku doszło w miejscowości Zarębice, gdzie zerwany przez silne podmuchy wiatru dach przygniótł kobietę. Według wstępnych doniesień wynika, że doznała ona uszkodzeń kończyn dolnych.

- Przed godziną 18 wpłynęła do nas informacje, że w związku z sytuacją pogodową, wiatr zerwał fragmenty dachu z budynku gospodarczego, które przygniotły jedną osobę. Na miejscu działały cztery zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej. Poszkodowana kobieta została przekazana zespołowi pogotowia ratunkowego - przekazał w rozmowie z TVN24 młodszy brygadier Kamil Dzwonnik, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Trąba powietrzna w Kaniowie: Prezydent obiecał pomoc

Niebezpiecznie było też w Kaniowie w powiecie bielskim. Nad wsią przeszła lokalna trąba powietrzna, która uszkodziła 22 budynki, w tym osiem poważnie. Pomoc poszkodowanym mieszkańcom obiecał prezydent Andrzej Duda.

"Jestem po konsultacjach z Wojewodą Śląskim JArosławem Wieczorkiem oraz ministrem Mariuszem Kamińskim w sprawie sytuacji w Kaniowie. (...). Nikt nie został ranny. Niebawem rozpocznie się wypłata środków klęskowych. MSWiA zapewni dalszą konieczną pomoc" - napisał na Twitterze.

RadioZET.pl/PAP/TVN24