Zamknij

Neckermann upada. Kilkanaście tysięcy zimowych wycieczek się nie odbędzie

25.09.2019 13:48
Neckermann Polska
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Aż 14 tysięcy wycieczek wykupionych na zimę w Neckermann Polska się nie odbędzie. Biuro podróży w najbliższych dniach złoży w sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości. A co z turystami, którzy wykupili już zimowe wczasy?

Klienci Neckermann Polska, którzy zapłacili za zimowy wyjazd z tym biurem podróży, już teraz mogą ubiegać się o zwrot kosztów.

– Mogą się kontaktować z ubezpieczycielem Allianz Partners i po złożeniu takiego wniosku o wypłacenie roszczenia, które musi zawierać przede wszystkim oświadczenie o niewykonaniu umowy i potwierdzenie wpłaty tych środków i podpisaną umowę o świadczenie imprezy turystycznej – tłumaczyła podczas środowej konferencji prasowej Izabela Stelmańska z mazowieckiego urzędu marszałkowskiego.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Neckermann. Co zrobić, gdzie się zgłaszać i jak odzyskać pieniądze?

W tej chwili na zagranicznych wycieczkach z Neckermann Polska jest 3600 osób. Większość z nich przebywa na Majorce, greckich wyspach, w Tunezji i Turcji.

Neckermann – infolinie dla klientów

W związku ze złożeniem przez biuro podróży Neckermann Polska Marszałkowi Województwa Mazowieckiego oświadczenia o niewypłacalności, urząd przygotował dla klientów tego biura specjalne infolinie. Informacje można uzyskać pod numerami telefonów:

  • +48 22 597 95 24
  • +48 22 597 95 43
  • +48 22 597 95 45
  • +48 22 597 95 41

Z Departamentem Kultury, Promocji i Turystki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie można też kontaktować się mailowo, pisząc na adres: dkpit@mazovia.pl.

Zobacz także

RadioZET.pl