Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Neumann: Niech Nowoczesna zakończy wybory wewnętrzne, wówczas będziemy rozmawiać

13.11.2017 17:11
xxx wiadomosci

PO będzie budować listy zjednoczonej opozycji z tymi, którzy chcą się poważnie zajmować polityką; niech Nowoczesna zakończy wybory wewnętrzne, wówczas będziemy poważnie rozmawiać – powiedział Sławomir Neumann rozmowie z PAP. To jego odpowiedź na poniedziałkowy apel Nowoczesnej o utworzenie wspólnej koalicji przed wyborami samorządowymi.

Neumann: Niech Nowoczesna zakończy wybory wewnętrzne, wówczas będziemy rozmawiać fot. RadioZET.pl

W poniedziałek liderzy Nowoczesnej zaproponowali utworzenie wspólnej koalicji przed wyborami samorządowymi. Bez tego, ich zdaniem, nie da się odsunąć obecnego rządu od władzy. – Apeluję do Platformy, żeby w tym momencie jakby zrobiła krok wstecz. Nie upierała się przy swoim i szukała porozumienia partnerskiego, gdzie wszystkie podmioty mogą razem współpracować – mówił szef nowoczesnej Ryszard Petru.

Apel Nowoczesnej

Do słów Petru odniósł się Sławomir Neumann, mówiąc, że jego partia będzie współpracowała tylko z poważnymi politykami – Koalicji nie zawiera się przy jupiterach i przy kamerach, że nie są to puste gesty – mówił szef klubu Platformy Obywatelskiej.

Neumann mówi "nie"

Neumann póki co wyklucza koalicję pomiędzy PO a Nowoczesną. – Liczę, że jak już Nowoczesna skończy swoje wewnętrzne wybory, wybiorą się, skończą przenosić wewnętrzne konflikty w partii na wszystkich innych, będziemy poważnie rozmawiać – komentował w rozmowie z PAP.

RadioZET.pl/PAP/strz

Oceń