Zamknij

News Radia ZET: rząd planuje wizytę w Izraelu. Wiemy kiedy

Redakcja
30.03.2018 06:51
News Radia ZET: rząd planuje wizytę w Izraelu. Wiemy kiedy
fot. PAP

W połowie czerwca rząd planuje wizytę gospodarczą w Izraelu, w grę wchodzi także udział premiera — ustaliło Radio ZET

Rząd na połowę czerwca planuje wizytę gospodarczą w Izraelu połączoną z forum biznesowym w Tel-Awiwie. Niewykluczone też, że weźmie w niej udział premier Mateusz Morawiecki — dowiedziało się Radio ZET. W ten sposób rząd chce poprawić polsko-izraelskie stosunki nadszarpnięte konfliktem wywołanym ustawą o IPN

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii potwierdza Radiu ZET, że polski rząd w czasie czerwcowej wizyty chce zorganizować polsko-izraelskie forum gospodarcze. Przyznaje również, że chce też otworzyć w Izraelu trade office, czyli nowe biuro handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz reaktywować Polsko-Izraelską Izbę Handlową. 

Zobacz także

Wcześniej, czyli jeszcze w kwietniu, w planach jest spotkanie premiera z prezydentem Izraela, amerykańskim rabinem i biznesmenem oraz synem Elli Wiesela — noblisty, więźnia obozu w Auschwitz. Wszyscy będą w Polsce 12 kwietnia i wezmą udział w Marszu Żywych. 

Według informacji Radia ZET jak na razie nie powiodły się próby Polskiej Fundacji Narodowej wynajęcia w Izraelu dużej agencji PR, która miała pracować nad zmianą nastawienia do Polski izraelskiej opinii publicznej. 

Radio ZET