Sensacyjne doniesienia tygodników: Kaczyński premierem już w grudniu! Jest też pomysł na Szydło!

Redakcja
19.11.2017 19:50
Sensacyjne doniesienia tygodników: Kaczyński premierem już w grudniu! Jest też pomysł na Szydło!
fot. Archiwum Radia ZET

– Zapewne już za dwa tygodnie Jarosław Kaczyński zostanie szefem rządu. Na unijne szczyty będzie jeździł prezydent Duda. Możliwa jest dymisja Antoniego Macierewicza – można przeczytać na okładce najnowszego numeru „Newsweeka", dostępnego w kioskach już w poniedziałek, 20 listopada.

Jak informuje popularny tygodnik, decyzja odnośnie zmiany na stanowisku premiera została już podjęta. Pozostaje nam czekać więc jedynie na zmiany w składzie rządu.

Jak na zmianę tę zareagują Polacy? Sondaże pokazują, że nasz stosunek do Jarosława Kaczyńskiego zmienia się dość dynamicznie.

Pod koniec 2015 roku liderowi PiS ufało 30 procent Polaków, podczas gdy dziś zaufanie do Kaczyńskiego wzrosło już do 42 procent. Różnica widoczna jest również w kwestii braku zaufania. Dwa lata temu prezesowi nie ufało 53 procent badanych, teraz – 44 procent.

Czy Jarosław Kaczyński powinien zastąpić Beatę Szydło? Sondaż Radia ZET

Następny, bardziej zaskakujący element tego scenariusza podaje „Wprost". Według ustaleń tygodnika Beata Szydło ma dostać propozycję kandydowania na prezydenta Warszawy. Skąd ten pomysł? Ponoć ani Patryk Jaki, ani Stanisław Karczewski nie dają PIS-owi pewnej gwarancji zwycięstwa w starciu z reprezentantem Platformy Obywatelskiej – Rafałem Trzaskowskim. Beata Szydło – ma zdaniem tygodnika – cieszyć się większym uznaniem wyborców.

A przecież jakiś czas temu mówiło się, że po wyprowadzce z kancelarii premiera Szydło mogłaby przygotowywać się do startu w wyborach do europarlamentu. Czy zostanie jednak w Warszawie? Jeśli wierzyćdoniesieniomtygodników,pierwszedecyzjepersonalnepoznamyjuż wgrudniu.

Czy premier Beata Szydło powinna zostać na stanowisku? Zobacz materiał Mam Zdanie.

RadioZET.pl/SI/Newsweek/Wprost