Zamknij

Hanna Lis komentuje 'Nic się nie stało'. Ci, którzy lekceważą film są obrzydliwi

Sylwia Bagińska
21.05.2020 09:47
Hanna Lis komentuje 'Nic się nie stało'. Ci, którzy lekceważą film są obrzydliwi

"Nic się nie stało" to film autorstwa Sylwestra Latkowskiego, który swoją premierę miał w środę, 20 maja w TVP. Nie milkną komentarze po emisji. Kuba Wojewódzki zapowiedział w mediach społecznościowych proces sądowy. Głośny obraz Latkowskiego skomentowała też dziennikarka Hanna Lis.

W filmie "Nic się nie stało" pokazano kulisy działania Krystiana W. pseudonim Krystek. W mediach określany jako "łowca nastolatek". Autor filmu zapowiadanego jako dokumenty o pedofilii wśród celebrytów przywołał zeznania dziewczyn, które opisywały molestowania oraz gwałty.

Hanna Lis komentuje film Sylwestra Latkowskiego "Nic się nie stało"

14-letnia Anaid w 2015 roku rzuciła się po pociąg. Wcześniej nastolatka zwierzyła się swojej koleżance, że została zgwałcona. Po samobójstwie dziewczyny ruszyło śledztwo w sprawie Krystka. Ustalono w nim, że Krystian W. wielokrotnie zaczepiał dziewczyny. Niektóre z nich także gwałcił. Przez wiele lat mężczyzna bezkarnie działał na terenie Trójmiasta — głównie w sopockim klubie "Zatoka Sztuki".

Zobacz także

Po filmie Sylwestra Latkowskiego nie milkną komentarze. Swoje oświadczenie po emisji "Nic się nie stało" wysłał do PAP prezydent Sopotu, Jacek Karnowski. Kuba Wojewódzki zapowiedział proces sądowy. Obraz Latkowskiego skomentowała także dziennikarka Hanna Lis, nawiązując do twórczości braci Sekielskich.

Ci, którzy lekceważą film Latkowskiego, są równie obrzydliwi, jak ci którzy udają, że nie widzieli filmów Sekielskich. Oczywiście: prokuratura Ziobry zajmie się pedofilami z Zatoki Sztuki, a biskupów puści wolno, bo tak to działa w państwie Kaczyńskiego. Ale my bądźmy ludźmi. #Anaid

- napisała w mediach społecznościowych Hanna Lis.

Zobacz także

Według autora "Nic się nie stało" Sylwestra Latkowskiego liczne polskie gwiazdy oraz bywalcy klubu, w tym Kuba Wojewódzki i Borys Szyc, wiedzieli, co działo się w "Zatoce Sztuki".

RadioZET.pl/PAP