Zamknij

Nie będzie ekshumacji i ponownych pogrzebów na cmentarzu w Trzebini

21.09.2022 13:19
cmentarz w trzebini
fot. Artur Barbarowski /East News

Nie będzie ekshumacji i ponownych pogrzebów na cmentarzu w Trzebini w woj. małopolskim - dowiaduje się reporter Radia ZET Przemek Taranek. Nekropolia jest położona na terenach pogórniczych dawnej kopalni Siersza.

We wtorek 20 września na cmentarzu w Trzebini w woj. małopolskim pod 40 grobami, w których pochowano 61 osób, zapadła się ziemia. Powstał lej o głębokości ok. 10 metrów.  

- Biegły stwierdził, że nie wyrazi zgody na ekshumacje. Ponieważ ten lej, jak i cały teren wokół, jest niestabilny. Nie da się tam wprowadzić ludzi, którzy by weszli, wydobywali ziemię, rozdzielali szczątki. To jest ryzyko dla tych, którzy mieliby tam zejść - mówi w rozmowie z reporterem Radia ZET Wojciech Jaros, rzecznik prasowy Spółki Restrukturyzacji Kopalń.

Cmentarz pozostanie zamknięty. - Nie należy się spodziewać, że zostanie udostępniony przed 1 listopada - wyjaśnia Jaros. I dodaje, że na razie na obrzeżach zapadliska trwają prace, których celem jest wzmocnienie gruntu, żeby lej się nie powiększał.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl

C