Zamknij

Nie będzie referendum? "Nigdy nie jest za późno" odpowiadają działacze

Redakcja
24.04.2017 14:17
Nie będzie referendum? "Nigdy nie jest za późno" odpowiadają działacze
fot. Patryk Ogorzałek/Agencja Gazeta

Na uczciwość nigdy nie jest za późno - zaapelowała do Premier Beaty Szydło, Dorota Łoboda, wiceprzewodnicząca komitetu referendalnego w sprawie reformy edukacji. Działaczka odniosła się tym samym do słów premier Beaty Szydło, która powiedziała, że wniosek referendalny wpłynął za późno, a reforma została już wdrożona.

- Wypowiedz pani premier ignoruje ogromny wysiłek społeczny, wysiłek rodziców, którzy w ciągu zaledwie dwóch miesięcy zebrali prawie milion podpisów pod wnioskiem. Nigdy nie jest za późno, żądamy referendum - mówił Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Przyszłość rynku pracy: potrzebni humaniści, wielki powrót szkół zawodowych

Po tym, jak premier powiedziała, że na referendum jest za późno, rzeczniczka PiS Beata Mazurek oznajmiła, że decyzja w sprawie referendum jeszcze nie zapadła.

Reforma dotyczy niemal 5 milionów uczniów. Zakłada likwidację gimnazjów, powrót do ośmioklasowej podstawówki oraz zmiany w podstawie programowej.

Paweł Kukiz podkreśla, że referendum "to święte prawo obywatela". Przedstawiciele jego ugrupowania napisali w tej sprawie list do prezydenta Andrzeja Dudy.

RadioZET.pl/MAS, KM