Nie zatrzymał się do kontroli i próbował potrącić policjanta. To 20-latek z Bytomia

Redakcja
30.04.2018 11:40
Policja
fot. Pixabay

Bytomscy policjanci ustalili tożsamość mężczyzny, który w sobotę nie zatrzymał się do kontroli drogowej i usiłował potrącić interweniującego policjanta. To 20-letni mieszkaniec Bytomia.

„Mimo młodego wieku ten mężczyzna miał już konflikty z prawem, był notowany jeszcze jako nieletni” – powiedział PAP rzecznik bytomskiej policji podkomisarz Tomasz Bobrek.

Zagłosuj

Czy polska policja jest skuteczna?

Liczba głosów:

W sobotę rano 20-latek kierujący audi na terenie Chorzowa przekroczył prędkość i nie zatrzymał się na wezwanie policjantów. Rozpoczęli pościg, który zakończył się już na ulicach sąsiedniego Bytomia.

Tam funkcjonariusze radiowozem zablokowali uciekinierowi drogę. Kiedy jeden z nich wysiadł i skierował się w stronę audi, kierowca ruszył w jego stronę. Policjant oddał kilka strzałów w kierunku samochodu, m.in. przebijając oponę. Kierowca audi próbował nadal uciekać samochodem, a kiedy auto odmówiło posłuszeństwa, rzucił się do ucieczki pieszo. Policjantom nie udało się go złapać. W porzuconym samochodzie nie znaleziono żadnych rzeczy, których posiadanie jest zabronione.

Zobacz też:

Atak nożownika w Małopolsce. Podciął gardło gospodarzowi imprezy

17-latek "dla żartu" podpalił kolegę podczas zajęć. Nie było z nimi nauczyciela

RadioZET.pl/pap/maal