Zamknij

Nie żyją 18-latka i 21-latek. Zginęli w tragicznym wypadku

28.05.2022 09:26

18-latka i 21-latek zginęli w nocy w wypadku samochodowym, do którego doszło w miejscowości Róża Podgórna w pow. łukowskim (woj. lubelskie). Trzy kolejne osoby podróżujące tym autem trafiły do szpitali. Według ustaleń policji kierujący samochodem miał 2,2 promila alkoholu w organizmie.

W wypadku w Róży Podgórnej zginęli 18-latka i 21-latek
fot. screen Lubelska Policja

Tragiczny wypadek w gminie Stoczek Łukowski, w miejscowości Róża Podgórna. Rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie kom. Andrzej Fijołek poinformował PAP, że do tragedii doszło po północy z piątku na sobotę.

- 21-letni kierujący samochodem na drodze powiatowej w terenie zabudowanym - w rejonie skrzyżowania - najprawdopodobniej z powodu nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego samochód uderzył w ogrodzenie posesji, a następnie odbił się od ogrodzenia doprowadzając do dachowania pojazdu – przekazał rzecznik lubelskiej policji.

Nie żyją 18-latka i 21-latek. Zginęli w tragicznym wypadku

Według ustaleń policji kierujący samochodem doprowadził do wypadku po pijanemu. Miał bowiem 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Samochodem podróżowało łącznie pięć osób w wieku 18-21 lat. Dwoje pasażerów - 21-latek z gminy Stoczek Łukowski i 18-latka z gminy Domanice w woj. mazowieckim - ponieśli śmierć na miejscu. Pozostałych trzech mężczyzn w wieku 21 lat zostało przewiezionych do szpitali w Siedlcach i Łukowie. Służby wyjaśniają dokładne okoliczności tragedii.

lubelska policja1
fot. Lubelska Policja

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Gabriela Bogaczyk