Zamknij

Nie żyje 14-latka, która podpaliła się w Tykocinie. „Płacze całe miasteczko"

31.05.2020 11:05
Nie żyje 14-letnia Lidia, która podpaliła się w Tykocinie na Podlasiu
fot. Lukasz Solski/East News

Nie żyje 14-latka, która w Tykocinie na Podlasiu oblała się łatwopalną cieczą i podpaliła. Lidia zmarła w sobotę wieczorem w szpitalu w Białymstoku – informują „Super Express” i Radio Białystok.

14-latka z Tykocina podpaliła się w piątek rano. Z nieoficjalnych ustaleń „Super Expressu” wynika, że dziewczyna pokłóciła się wcześniej z matką. Kobieta miała wówczas zabrać córce telefon, a nastolatka - wyjść na łąkę na tyłach posesji i podpalić się.

„Płonącą wciąż dziewczynę ugasiła jej matka” – pisze „SE”. Obrażenia były poważne. 14-latkę w ciężkim stanie przetransportowano do szpitala śmigłowcem LPR. Nieoficjalnie mówi się, że miała poparzone nawet 90 proc. ciała. Lekarzom nie udało się jej uratować. Dziewczyna zmarła w sobotę.

Zawsze uśmiechnięta, skromna, grzeczna, a w rodzinie była kochana i szanowana. To straszna, niezrozumiała dla mnie tragedia. Za tym dzieckiem płacze całe miasteczko

– mówiła w rozmowie z „SE” mieszkanka Tykocina.

Sprawa śmierci dziewczynki wciąż jest badana. Śledczy na razie nie postawili nikomu zarzutów. Gdy będzie to możliwe, zostaną przesłuchani krewni 14-latki.

Zobacz także

RadioZET.pl/Super Express/Radio Białystok