Zamknij

Nie żyje 2-latek z Mysłowic. Matka z zarzutem zabójstwa. To nie pierwsza śmierć dziecka w rodzinie

06.06.2022 11:52

30-letnia mieszkanka Mysłowic (woj. śląskie) została zatrzymana pod zarzutem zabójstwa swojego 2-letniego synka. Dziecko miało zostać uduszone we śnie. Kobieta straciła już przed kilkoma laty niemowlę. Wówczas uznano, że zgon nastąpił z przyczyn naturalnych, ale teraz śledczy postanowili raz jeszcze przyjrzeć się sprawie.

Policja
fot. Damian Klamka/East News (zdjęcie poglądowe)

Sprawę z maja opisuje katowicka "Gazeta Wyborcza". 30-latka z Mysłowic zawiadomiła pogotowie, gdy okazało się, że jej 2-letni synek nie oddycha. Gdy medycy przybyli na miejsce, rozpoczęli akcję reanimacyjną. Niestety, chłopca nie udało się już uratować.

Początkowo obowiązywała wersja o śmierci z przyczyn naturalnych. Wstępne ustalenia mówiły, że matkę o braku oddechu 2-latka miał zaalarmować jej starszy syn, który spał obok brata na kanapie. Dodatkowo wskazywano na brak śladów działań osób trzecich, np. pobicia.

Nie żyje 2-latek z Mysłowic. Matka z zarzutem zabójstwa

Sprawą zainteresowała się policja oraz Prokuratura Okręgowa w Katowicach. W toku śledztwa zaczęto jednak zmieniać optykę, jeśli chodzi o przyczynę śmierci. Sekcja zwłok wykazała bowiem, że chłopiec został uduszony we śnie - ktoś miał mu zatkać usta i nos. Podejrzenia prowadziły do matki, która została wkrótce zatrzymana.

- Kobieta usłyszała zarzut zabójstwa. Po przesłuchaniu podejrzanej sąd na nasz wniosek aresztował ją na trzy miesiące. Śledztwo jest na początkowym etapie, prokurator gromadzi niezbędne dowody - powiedziała w rozmowie z "GW" prok. Marta Zawada-Dybek, rzeczniczka prasowa katowickiej prokuratury. 30-latka nie przyznaje się do winy.

"Wyborcza" podała, że to nie pierwsza śmierć dziecka w tej rodzinie. W 2014 roku zmarło niemowlę, którego matką również była zatrzymana. Wówczas śledczy stwierdzili, że okoliczności jednoznacznie wskazywały na zgon z przyczyn naturalnych. W świetle najnowszych doniesień zamierzają jednak jeszcze raz przyjrzeć się tamtej sprawie.

RadioZET.pl/katowice.wyborcza.pl