Zamknij

Nie żyje 65-letni pacjent. Stwierdzono u niego objawy zakażenia koronawirusem

30.03.2020 15:42
Wrocław
fot. DSS im. T. Marciniak we Wrocławiu/Google Street View

We wrocławski szpitalu im. Marciniak zmarł 65-letni pacjent. Znajdował się w ciężkim stanie i był leczony na oddziale chirurgii ogólnej i naczyniowej. Wcześniej stwierdzono u niego nasilone objawy koronawirusa. 

Zobacz także

Jak podaje "Gazeta Wrocławska", pacjent przebywał na oddziale chirurgii ogólnej i naczyniowej Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka we Wrocławiu. Zgon nastąpił w poniedziałek. 

Na oddziale chirurgicznym przebywa obecnie 13 pacjentów. Oczekujemy na wyniki badania pacjenta, aby potwierdzić lub wykluczyć zakażeniem

- mówi w rozmowie z "Gazetą Wrocławską" Michał Nowakowski z wrocławskiego urzędu marszałkowskiego. Jak informuje gazeta, szpital działa normalnie (wstrzymano jedynie działanie oddziału chirurgii), ale aż 30 pracowników placówki przebywa obecnie na kwarantannie. 

Koronawirus w Polsce

Przypomnijmy, że dotychczas Ministerstwo Zdrowia potwierdziło w naszym kraju 1984 przypadki zakażenia koronawirusem. Z tego też powodu zmarło już 26 osób. Przynajmniej do Wielkanocy zamknięte będą placówki edukacyjne, kulturalne i gastronomiczne, a także granice. Obowiązywać będą także ograniczenia w przemieszczaniu się pieszo (maksymalnie dwie osoby, jeśli to nie rodzina) oraz transportem publicznym (tylko 50 % miejsc zajętych, zachowane odległości).

Zobacz także

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/Gazeta Wrocławska