Zamknij

Nie żyje Grzegorz Miecugow. Miał 61 lat

Redakcja
26.08.2017 17:11
Nie żyje Grzegorz Miecugow. Miał 61 lat
fot. Archiwum Radia ZET

Po walce z nowotworem zmarł znany dziennikarz Grzegorz Miecugow. Informację o jego śmierci potwierdziła telewizja TVN.

Grzegorz Miecugow nie żyje. Miał 61 lat. Urodził się w 1955 r. w Krakowie. Ukończył filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 80. pracował jako dziennikarz informacyjny, następnie zajął się programami dla dzieci. Był wydawcą Wiadomości TVP i współtwórcą i prowadzącym Fakty TVN.

Miał 61 lat

Od 2005 r. prowadził program satyryczny „Szkło kontaktowe” w TVN. – Zrodziliśmy się z frustracji wynikającej z wegetowania Polski. Już nie rządził Miller, jeszcze rządził Belka. Byłem wtedy szczerze przekonany, że trzeba dać sfrustrowanym ludziom możliwość zakończenia dnia z lekkim uśmiechem (...) To nie jest program, który ma śmieszyć. To jest program, który ma bez żółci pokazać, jak się sprawy mają. A nigdy nie jest tak, że mają się doskonale albo fatalnie. Mają się różnie – mówił w jednym z wywiadów w 2015 r.

Przegrał walkę z rakiem płuc

Dziennikarz znany był również z audycji w Trzecim Programie Polskiego Radia, oraz jako prowadzący pierwsze polskie reality show „Big Brother”. O jego śmierci poinformował jako pierwszy Tomasz Zimoch na Twitterze. Później informację potwierdziła stacja TVN.

Miecugow deklarował z humorem, że nigdy nie chciał być dziennikarzem, a fakt podjęcia tego zawodu był dziełem przypadku. Przez ostatnie kilkanaście lat uczył dziennikarstwa - na stałe związał się z Collegium Civitas.

Tak wspominają go użytkownicy Twittera:

RadioZET.pl/strz