Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nie żyje Henryk Dzido, obrońca Andrzeja Leppera. Miał 77 lat

09.10.2018 16:08
xxx wiadomosci

W wieku 77 lat zmarł Henryk Dzido, były senator i obrońca Andrzeja Leppera. O jego śmierci poinformował Sławomir Izdebski, przewodniczący OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych.

Nie żyje Henryk Dzido, obrońca Andrzeja Leppera. Miał 77 lat fot. W.Rozbicki/Reporter

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Henryk Dzido ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w 1964 roku.

W 1998 roku przystąpił do Samoobrony RP; był pełnomocnikiem wyborczym Komitetu Wyborczego Andrzeja Leppera w wyborach prezydenckich w 2000 roku oraz pełnomocnikiem KW Samoobrony RP w wyborach parlamentarnych.

Jako senator pracował  w Komisji Spraw Zagranicznych i Komisji Spraw Unii Europejskiej, przewodniczył Kołu Senatorów Samoobrony RP, a także był wiceprzewodniczącym klubu parlamentarnego. Reprezentował Andrzeja Leppera w procesach sądowych.

Od 2005 do 2007 roku zasiadał w Trybunale Stanu. Od 2006 roku był przewodniczącym Samoobrony – Ruch Społeczny. Później był także liderem Samoobrony Odrodzenie.

"Mecenas Dzido bronił mnie i rolników w licznych procesach za protesty rolnicze" - napisał Sławomir Izdebski, przewodniczący OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych.

RadioZET.pl/Onet/BM

Oceń