Zamknij

Nie żyje Henryk Dzido, obrońca Andrzeja Leppera. Miał 77 lat

Redakcja
09.10.2018 16:08
Nie żyje Henryk Dzido, obrońca Andrzeja Leppera. Miał 77 lat
fot. W.Rozbicki/Reporter

W wieku 77 lat zmarł Henryk Dzido, były senator i obrońca Andrzeja Leppera. O jego śmierci poinformował Sławomir Izdebski, przewodniczący OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Henryk Dzido ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w 1964 roku.

W 1998 roku przystąpił do Samoobrony RP; był pełnomocnikiem wyborczym Komitetu Wyborczego Andrzeja Leppera w wyborach prezydenckich w 2000 roku oraz pełnomocnikiem KW Samoobrony RP w wyborach parlamentarnych.

Zobacz także

Jako senator pracował  w Komisji Spraw Zagranicznych i Komisji Spraw Unii Europejskiej, przewodniczył Kołu Senatorów Samoobrony RP, a także był wiceprzewodniczącym klubu parlamentarnego. Reprezentował Andrzeja Leppera w procesach sądowych.

Od 2005 do 2007 roku zasiadał w Trybunale Stanu. Od 2006 roku był przewodniczącym Samoobrony – Ruch Społeczny. Później był także liderem Samoobrony Odrodzenie.

"Mecenas Dzido bronił mnie i rolników w licznych procesach za protesty rolnicze" - napisał Sławomir Izdebski, przewodniczący OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych.

RadioZET.pl/Onet/BM

C