Zamknij

Nie żyje Janusz Kozioł. Znany lektor przegrał walkę z chorobą

Redakcja
18.01.2019 11:43
Janusz Kozioł
fot. YouTube screen

Janusz Kozioł nie żyje. Słynny lektor, spiker radiowy i prezenter zmarł w wieku 68 lat – poinformował serwis polscylektorzy.pl.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Janusz Kozioł zmarł w piątek, 18 stycznia, o godzinie 10. Ciężka choroba zaatakowała popularnego lektora trzy lata temu. Zanim postawiono ostateczną diagnozę, lekarze długo nie mieli jasności co do przyczyn pogarszającego się stanu zdrowia mężczyzny. W końcu ustalono, że jest to SLA – stwardnienie zanikowe boczne opuszkowe

Informację o śmierci lektora opublikował serwis polscylektorzy.pl.

Drodzy, musimy Wam przekazać smutną, wstrząsającą wiadomość. Janusz Kozioł nie żyje. „Nie wiadomo, dlaczego choroba się pojawia i nie ma na nią lekarstwa. Pozostaje tylko cud” – pisał Janusz Kozioł w czasie, gdy nie mógł już mówić. Cud nie nastąpił… Dziś o 10-tej lektor przegrał walkę o każdy oddech. Jego głos pozostanie z nami na zawsze.

Janusz Kozioł nie żyje

Od kilku dni w internecie trwała zbiórka, dzięki której można było pomóc spikerowi uzbierać niezbędne środki na leki i specjalistyczną opiekę.

Internauci stanęli na wysokości zadania. Jak informowała „Gazeta Wyborcza”, udało się uzbierać już ponad 100 tysięcy złotych. 

RadioZET.pl/DG