Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nie żyje Jolanta Szczypińska, posłanka PiS

08.12.2018 12:37

Zmarła Jolanta Szczypińska, posłanka PiS. Miała 61 lat. Od dłuższego czasu zmagała się z ciężką chorobą. O jej śmierci w sobotę poinformowała Elżbieta Witek, była rzeczniczka rządu.

Nie żyje Jolanta Szczypińska. Kiedy zmarła. Przyczyny śmierci fot. Jacek Dominski/REPORTER/East NEws

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

- Jolanta Szczypińska, posłanka PiS, zmarła w sobotę o godz. 11.00 - poinformowała Elżbieta Witek. Szczypińska od jakiegoś czasu chorowała, była w szpitalu. Miała 61 lat.

- Będziemy ją wspominać bardzo ciepło. Zaskoczył mnie pan, bo wiedzieliśmy, że jest poważnie chora, ale że to już koniec, to nie - powiedziała Beata Mazurek, rzeczniczka PiS.

- Była bardzo pogodną i życzliwą osobą dla nas wszystkich, bardzo oddaną naszej partii i ideom, które towarzyszą naszej partii, naszym działaniom. To przykra i smutna informacja, która z pewnością dotknie nie tylko nas jako członków Prawa i Sprawiedliwości, ale naszych sympatyków, a przede wszystkich Joli znajomych tych, których znała bezpośrednio i pośrednio poprzez portale społecznościowe. Z całą pewnością będzie nam jej brakowało - mówiła Mazurek, która wraz z posłami i senatorami PiS bierze udział w wyjazdowym spotkaniu w Jachrance pod Warszawą.

"W polityce wiele nas różniło, ale łączyła miłość do zwierząt i naszego Słupska. Oby Pani tam gdzieś miała nadal swoje kochane miasto i pełno, pełno braci i sióstr mniejszych wokół siebie" - tak śmierć Szczypińskiej skomentował na Twitterze Robert Biedroń, były prezydent Słupska.

Kim była Jolanta Szczypińska?

Była posłanką ze Słupska, z zawodu była pielęgniarką. W latach 80-tych zakładała "Solidarność" w Służbie Zdrowia w Słupsku. Działała w podziemiu.

Była posłanką na Sejm RP IV, V, VI, VII oraz obecnej kadencji. Pracowała w Komisji Zdrowia oraz Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych. Była wiceprzewodniczącą Klubu Parlamentarnego PiS.

RadioZET.pl/PAP/PTD

Oceń