Prezydent o Szczypińskiej: nie traciła zapału do pracy

Redakcja
08.12.2018 21:06
Prezydent o Szczypińskiej: nie traciła zapału do pracy
fot. Beata Zawrzel/REPORTER/East News

Tak trudno pogodzić się ze śmiercią Jolanty Szczypińskiej. Od dawna wiadomo było, że sytuacja jest trudna, a jednak Ona nie traciła zapału do pracy, do niesienia pomocy i życzliwego wsparcia ludziom - napisał w sobotę prezydent Andrzej Duda.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"Od dawna wiadomo było, że sytuacja jest trudna, a jednak Ona nie traciła zapału do pracy, do niesienia pomocy i życzliwego wsparcia ludziom. Dziś odeszła i tak trudno jest się z tym pogodzić. Śp. Poseł na Sejm Jolanta Szczypińska. Droga Jolu, dziękujemy! RiP" - napisał prezydent na Twitterze.

Zmarła Jolanta Szczypińska

Jolanta Szczypińska, posłanka PiS, zmarła w sobotę przed południem po ciężkiej chorobie. Miała 61 lat. Z zawodu była pielęgniarką. W latach 80-tych zakładała "Solidarność" w Służbie Zdrowia w Słupsku. Działała w podziemiu. Karierę polityczną zaczynała w Porozumieniu Centrum, partii Jarosława Kaczyńskiego. Następnie była wśród współzałożycieli Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz także

W pracy w Sejmie bliskie były jej sprawy służby zdrowia - zasiadała m.in. w Komisji Zdrowia. Była wiceprzewodniczącą Klubu Parlamentarnego PiS.

Zobacz także

RadioZET/PAP/JZ