Zamknij

Nie żyje Tadeusz Kraśko, ojciec Piotra Kraśki. Miał 78 lat

Redakcja
24.02.2019 13:12
Kraśko
fot. Piotr Matusewicz/East News

23 lutego ok, godz, 3:30 w nocy w wieku 78 lat zmarł Tadeusz Kraśko - dziennikarz, dyplomata, dokumentalista, ojciec znanego dziennikarza Piotra Kraśki. 

23 lutego na jego profilu na Facebooku pojawił się niepokojący wpis, który informował o nagłym pogorszeniu się stanu zdrowia Tadeusza Kraśki:

"Nie było mnie na FB Moje serce poznało straszny oddech śmierci. Dziś przypomnienie czasu, w którym pojawiłem się na tym świecie, prowadzony przez gwiazdę Antares z Konstalacji Skorpiona. Jutro poznam swój dzień decydujący o życiu lub kresie. Jeśli napiszę następny komentarz, będzie to znaczyło, że ciągle jestem z Wami Przyjaciele. Jeśli będzie nim milczenie... wtedy żegnajcie" - tak brzmiały te słowa.

W komentarzach pojawiło się sporo pozytywnych wpisów, życzących sił w walce o życie. Niestety, Tadeusza Kraśki nie udało się uratować - zmarł jeszcze tego samego dnia, o czym poinformowała - także na Facebooku - jego żona, Ewa Sochacka-Kraśko:

"Dziś o godz. 3.30 rano umarł najważniejszy i najlepszy mąż na świecie. Mój mąż. Skorpon. Tadeusz Kraśko" - czytamy w poście.

Tadeusz Kraśko był uznanym dziennikarzem, reporterem, publicystą, twórcą filmów dokumentalnych. Zrealizował reportaże m.in.: z Włoch, Kuby, Litwy, Rosji, USA, Szwecji, Niemiec i Chorwacji. Jest też autorem kilkudziesięciu publikacji (książek, wywiadów) z dziedziny literatury faktu. 

Zobacz także

Był trzykrotnie żonaty - z Barbarą Pietkiewicz, Niną Terentiew i Ewą Sochacką. Z Pietkiewicz miał syna, znanego dziennikarza Piotra Kraśkę. Miał również córkę Ewę, tez dziennikarkę. 

RadioZET.pl/Facebook/pl.wikipedia.org.MP