Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nie żyje Tadeusz Kraśko, ojciec Piotra Kraśki. Miał 78 lat

24.02.2019 13:12
xxx wiadomosci

23 lutego ok, godz, 3:30 w nocy w wieku 78 lat zmarł Tadeusz Kraśko - dziennikarz, dyplomata, dokumentalista, ojciec znanego dziennikarza Piotra Kraśki. 

Kraśko fot. Piotr Matusewicz/East News

23 lutego na jego profilu na Facebooku pojawił się niepokojący wpis, który informował o nagłym pogorszeniu się stanu zdrowia Tadeusza Kraśki:

"Nie było mnie na FB Moje serce poznało straszny oddech śmierci. Dziś przypomnienie czasu, w którym pojawiłem się na tym świecie, prowadzony przez gwiazdę Antares z Konstalacji Skorpiona. Jutro poznam swój dzień decydujący o życiu lub kresie. Jeśli napiszę następny komentarz, będzie to znaczyło, że ciągle jestem z Wami Przyjaciele. Jeśli będzie nim milczenie... wtedy żegnajcie" - tak brzmiały te słowa.

W komentarzach pojawiło się sporo pozytywnych wpisów, życzących sił w walce o życie. Niestety, Tadeusza Kraśki nie udało się uratować - zmarł jeszcze tego samego dnia, o czym poinformowała - także na Facebooku - jego żona, Ewa Sochacka-Kraśko:

"Dziś o godz. 3.30 rano umarł najważniejszy i najlepszy mąż na świecie. Mój mąż. Skorpon. Tadeusz Kraśko" - czytamy w poście.

Tadeusz Kraśko był uznanym dziennikarzem, reporterem, publicystą, twórcą filmów dokumentalnych. Zrealizował reportaże m.in.: z Włoch, Kuby, Litwy, Rosji, USA, Szwecji, Niemiec i Chorwacji. Jest też autorem kilkudziesięciu publikacji (książek, wywiadów) z dziedziny literatury faktu. 

Był trzykrotnie żonaty - z Barbarą Pietkiewicz, Niną Terentiew i Ewą Sochacką. Z Pietkiewicz miał syna, znanego dziennikarza Piotra Kraśkę. Miał również córkę Ewę, tez dziennikarkę. 

RadioZET.pl/Facebook/pl.wikipedia.org.MP

Oceń