Zamknij

Nie żyje domniemany zabójca z Jurczyc. Mężczyzna był świadkiem koronnym

28.04.2022 18:23

Świadek koronny Krzysztof P. oraz jego wspólnik Wojciech R. usłyszeli zarzuty zabójstwa trzech osób w podkrakowskich Jurczycach. Mężczyźni nie przyznali się do winy. Prokuratura podała w czwartek, że pierwszy mężczyzna, noszący pseudonim "Loczek" nie żyje.

Nie żyje domniemany zabójca z Jurczyc. Mężczyzna był świadkiem koronnym
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EastNews

Prokuratura poinformowała, że nie żyje Krzysztof P. o pseudonimie Loczek, podejrzany ws. potrójnego zabójstwa w podkrakowskich Jurczycach w 2000 r. Rzecznik prokuratury Regionalnej w Krakowie Katarzyna Duda powiedziała, że „w tej chwili trwają czynności dowodowe w tej sprawie”.

Nie żyje domniemany zabójca z Jurczyc

Krzysztof P., pseudonim Loczek, był podejrzewany o zabójstwo, do którego doszło w nocy z 8 na 9 września 2000 r. Zginęła wówczas 44-latka, jej 37-letni konkubent oraz 30-latek, który przyszedł do domu jako gość. Wszystkich znaleziono martwych 9 września w łazience.

Zostały przeprowadzone pierwsze czynności na miejscu znalezienia zwłok. Będą one kontynuowane. Wiadomo, że w takich sprawach rutynowo przeprowadza się badania medyczno-sądowe i inne, które mogą nas wspomóc, co do potwierdzenia przyczyn tego zgonu Katarzyna Duda, Rzecznik prokuratury Regionalnej w Krakowie

Krzysztof P. był świadkiem koronnym w różnych procesach. Natomiast od końca 2021 roku przebywał w zakładzie karnym w Tarnowie, gdzie trafił jako podejrzany w związku ze sprawą potrójnego zabójstwa w podkrakowskich Jurczycach.

Rzecznik prokuratury przekazała, że "mówienie o jakichkolwiek hipotezach czy wersjach w związku z jego śmiercią jest zbyt wczesne. Nie idziemy w żadną ze stron, nie zakładamy, jaki był przebieg tej śmierci" - doprecyzowała prok. Duda.

loader

RadioZET.pl/PAP/Nadia Senkowska