Nie żyje dwoje nastolatków. Nawałnica przeszła przez obóz harcerski na Pomorzu

12.08.2017 10:17

Tagiczny finał nawałnicy jaka przeszła przez Pomorze. Na obozie harcerskim w Suszku (woj. pomorskie) zginęło dwoje nastolatków, a około 20 zostało rannych. Trwa transport poszkodowanych do szpitali. Ofiary miały 13 i 14 lat.

Nie żyje dwoje nastolatków. Nawałnica przeszła przez obóz harcerski na Pomorzu fot. East News (zdj. ilustracyjne)

Oficer prasowa chojnickiej policji Magdalena Rolbiecka poinformowała PAP, że około 20 dzieci, które odniosły obrażenia jest przewożonych do szpitala w Chojnicach. Dodała, że nieznane są rozmiary obrażeń, jakich doznali poszkodowani – w większości nastolatkowie – harcerze biorący udział w obozie.

Drzewo zwaliło się na namiot

Pewne jest, że zginęło dwoje uczestników obozu. Rolbiecka poinformowała, że ofiarami są dzieci w wieku 13 i 14 lat. Dzieci te zmarły w wyniku obrażeń doznanych w efekcie nawałnicy: przynajmniej jedno z nich przygniotło drzewo, które upadło na namiot.

Rolbiecka poinformowała też, że w sumie na obozie przebywało około 140 dzieci. Harcerze, którym nic się nie stało, mają zostać przewiezieni do szkoły w Nowej Cerkwi.

Tragiczny finał nawałnicy

Obóz harcerski w Suszku został odcięty od świata w nocy z piątku na sobotę po tym, jak drzewa zwaliły się na wszystkie drogi dojazdowe. Jak podaje PAP, zginęły również dwie inne osoby - kobieta, która zginęła w Konarzynach (powiat chojnicki) w efekcie uszkodzenia budynku przez powalone silnym wiatrem drzewo oraz nocujący w namiocie w miejscowości Swornegacie (również powiat chojnicki) mężczyzna, którego zabiło padające drzewo.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega. Dzisiaj również będzie niebezpiecznie:

RadioZET.pl/PAP/strz

Oceń