Zamknij

Nie żyje Irena Dziedzic. Dziennikarka i prezenterka telewizyjna zmarła w wieku 93 lat

Redakcja
12.01.2019 18:10
Nie żyje Irena Dziedzic. Dziennikarka i prezenterka telewizyjna zmarła w wieku 93 lat
fot. Czeslaw Czaplinski/FOTONOVA

Nie żyje Irena Dziedzic - poinformował na swojej stronie kwartalnik "Więź". Dziennikarka i prezenterka telewizyjna miała 93 lat. Była gwiazdą telewizji w czasach PRL. Prowadziła m.in. autorski program „Tele-Echo”. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na stronie kwartalnika "Więź" poinformowano, że Irena Dziedzic zmarła 5 listopada 2018 roku.

Dziennikarkę na Facebooku pożegnał ksiądz Andrzej Luter z "Więzi".

"Umarła IRENA DZIEDZIC, największa gwiazda polskiej telewizji w czasach PRL. Inteligencja, klasa, perfekcja, zawoalowana złośliwość, ironia - wszystko to fantastycznie łączyła w sobie. Była prekursorką telewizyjnych programów "show"; jej "Tele - Echo" oglądała cała Polska, i trzeba przyznać, że jakby porównać jej programy z dzisiejszymi celebryckimi rozmówkami, to widoczna jest przepaść. Wiem, inne były czasy, ale Dziedzic świadomie robiła swój program dla inteligencji. Prowadziła wiele festiwali w Sopocie i Opolu. Była niełatwym człowiekiem, twardym, pewnym siebie; można o niej napisać: "miała charakter!"
Była "głodna" człowieka, rozmowy, żyła samotnie; dwa lata temu spotkałem się z nią na jej prośbę; pięć godzin fascynującego i ciekawego monologu. Bystrość, erudycja, inteligencja - to zachowała do samego końca.
Występowała czasami w filmach fabularnych, grając najczęściej samą siebie, np. w "Polowaniu na muchy" Andrzeja Wajdy, czy w jednym z odcinków "Wojny domowej" Jerzego Gruzy" - napisał.

Pogrzeb Ireny Dziedzic odbędzie się w poniedziałek 14 stycznia o 13:00 w Laskach.

RadioZET.pl/JŚ