Zamknij

Nie żyje kolejna osoba, która wpadła do szamba. Tragiczny bilans wypadku

26.08.2022 13:49

W Białymstoku zmarł trzeci mężczyzna, który w czwartek wpadł do szamba w przepompowni Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Do tragicznego wypadku doszło w Gąsówce Starej koło Łap – przekazał szpital, w którym przebywał pacjent.

Tragedia w Gąsówce Starej
fot. KW PSP Białystok

Do wypadku na terenie przepompowni w Gąsówce Starej doszło w czwartek przed południem. Strażacy informowali wtedy, że szambo, do którego wpadły trzy osoby miało głębokość siedmiu metrów. Dwóch mężczyzn zmarło na miejscu, jednemu udało się przywrócić funkcje życiowe.

Gąsówka Stara. Zmarła trzecia osoba po wypadku w przepompowni ścieków

Rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku Katarzyna Malinowska-Olczyk powiedziała, że mężczyzna został przetransportowany do szpitala śmigłowcem ratunkowym. Jego stan był krytyczny. Mimo podjętych wszelkich wysiłków, lekarzom nie udało się go jednak uratować, zmarł w piątek nad ranem.

W piątek dochodzenie w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Białymstoku. Jej szef prokurator Karol Radziwonowicz przekazał, że śledztwo wszczęto pod kątem wypadku przy pracy ze skutkiem śmiertelnym. Dodał, że prokuratura czeka jeszcze na materiały w tej sprawie, które ma przekazać policja. W czwartek na miejscu wypadku prokuratura przeprowadziła swoje czynności.

Radziwonowicz zaznaczył, że prokuratura będzie także czekać na materiały z sekcji zwłok, które ma przeprowadzić Zakład Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. – Będziemy ustalać, co było przyczyną zgonów – dodał.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP