Zamknij

Nie żyje dwóch zakażonych pacjentów z Wrocławia. Jeden z nich czekał na wyniki

Magdalena Kulej
25.03.2020 07:31
Nie żyje kolejny chory na Covid-19. To 11 ofiara koronawirusa w Polsce
fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER

W szpitalu zakaźnym we Wrocławiu zmarł w nocy pacjent chory na Covid-19 oraz pacjent, który czekał na wyniki badań. Ministerstwo zdrowia potwierdziło już, że obaj mężczyźni byli zakażeni. Tym samym liczba ofiar koronawirusa w Polsce wzrosła do 12.

Są kolejne ofiary śmiertelne koronawirusa w Polsce. Pierwsza z nich to 41-letni mężczyzna, który przez kilka dni przebywał na OIOM-ie w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego przy ulicy Koszarowej we Wrocławiu. Zakażony koronawirusem mężczyzna zmarł w nocy z wtorku na środę. Pacjent od piątku był podłączony do respiratora, a jego stan lekarze określali jako bardzo ciężki.

Tej samej nocy, niedługo po przyjęciu do placówki, zmarł jeszcze jeden pacjent – starszy mężczyzna. Początkowo nie było wiadomo, czy on również był zakażony koronawirusem. Lekarze zdążyli tylko pobrać wymaz do badań. Po godzinie 9 Ministerstwo Zdrowia potwierdziło jednak, że 71-latek także był zakażony.  

Z danych resortu zdrowia ze środowego poranka wynika, że łącznie potwierdzono dotąd 927 zakażeń koronawirusem w kraju, z czego 12 to przypadki śmiertelne.

Zobacz także

Zobacz także

Radio ZET/PAP

C