Nie żyje krowa-uciekinierka. Zmarła w trakcie transportu

Redakcja
22.02.2018 16:31
Nie żyje krowa-uciekinierka. Zmarła w trakcie transportu
fot. Pixabay

Krowa, która uciekła z punktu skupu i przez miesiąc ukrywała się przed ludźmi, padła podczas transportu do nowego właściciela — poinformował Jacek Opara, lekarz weterynarii z Nysy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Lubisz zwierzęta?

Liczba głosów:

Pod koniec stycznia krowa trafiła do punktu skupu koło Nysy. Do transakcji nie doszło, bo przeznaczona na ubój krowa wyrwała się pracownikom skupu i po sforsowaniu ogrodzenia uciekła przed ścigającym ją właścicielem. Przez miesiąc zwierzę skutecznie unikało ludzi, którzy poszukiwali jej m.in. przy pomocy dronu w okolicach jeziora Nyskiego.

W czwartek krowę wytropił zespół wyposażony w strzelbę na pociski usypiające. Zwierzę udało się ująć po trzech trafieniach. Losem dzielnej uciekinierki zainteresowały się media, a nawet politycy. Chęć jej zakupu napłynęły z całej Polski i z zagranicy. Ostatecznie aukcję wygrał starosta nyski, który zobowiązał się do zapewnienia jej spokojnego życia na jego gospodarstwie.

Zobacz także

Kilka godzin po schwytaniu zwierzę miało być przetransportowane do nowego właściciela. Jednak, jak powiedział w regionalnym radiu weterynarz Jacek Opara, z nieznanych powodów zwierzę zdechło podczas transportu, chociaż nic nie wskazywało, by było w złej kondycji fizycznej.

RadioZET.pl/PAP/DG