Zamknij

Nie żyje policjant z Łodzi. Zastrzelił się z broni służbowej na terenie komendy

30.11.2021 18:26

Nie żyje policjant, który śmiertelnie postrzelił się z broni służbowej na terenie komendy w Łodzi. Okoliczności tragicznego zdarzenia bada policja pod nadzorem łódzkiej Prokuratury Okręgowej. 

Policyjna broń
fot. Damian Klamka/East News

Do tragedii na terenie placu policyjnego budynku przy ulicy Pienistej w Łodzi doszło we wtorek 30 listopada. Około godziny 15 funkcjonariusz z ponad 30-letnim stażem w policji strzelił do siebie z broni służbowej. Mężczyzna miał 59 lat – przekazała w rozmowie z ''Gazetą Wyborczą'' mł. insp. Joanna Kącka, rzeczniczka komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi.

Łódź. Nie żyje policjant, trwa śledztwo

Śledztwo ws. śmierci funkcjonariusza Komendy Miejskiej Policji w Łodzi prowadzi miejscowa Prokuratura Okręgowa. Już na samym wstępie dochodzenia wykluczono przypadkowy wystrzał broni – podaje TVP3 Łódź. 

– Rozpoczęliśmy czynności. Zbieramy ślady, zabezpieczamy teren oraz broń, z której policjant. [...] Za wcześnie, by mówić o szczegółach. Będziemy przesłuchiwać świadków i badać okoliczności zdarzenia i starać się odtworzyć jego przebieg – przekazał Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Prokurator zarządził również sekcję zwłok. W łódzkiej komendzie trwa też wewnętrzne postępowanie w tej sprawie, które ma wyjaśnić, czy na terenie jednostki bezwzględnie stosowano się do procedur dotyczących bezpieczeństwa. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza/TVP Łódź