Zamknij

Nie żyje strażak Jan Biernat. Miał 42 lata. Kolejna tragedia w PSP

01.10.2022 09:21

Nie żyje Jan Biernat, strażak z KM PSP w Skierniewicach – poinformował komendant główny Państwowej Straży Pożarnej Andrzej Bartkowiak. Mężczyzna zasłabł podczas działań ratowniczo- gaśniczych. Miał 42 lata.

Straż Pożarna
fot. Przemyslaw Ziemacki/East News

Strażak z Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej w Skierniewicach (woj. łódzkie) brał udział w akcji prowadzonej w Michowicach w gminie Głuchów. W pewnym momencie stracił przytomność. Jego życia nie udało się uratować. "Niestety mimo natychmiast udzielonej pomocy, wysiłki lekarza i ratowników nie przyniosły efektu" – napisano na stronie PSP.

Nie żyje Jan Biernat, strażak z KM PSP w Skierniewicach

Asp. sztab. Jan Biernat zmarł w wieku 42 lat, pełniąc służbę jako zastępca dowódcy zmiany. Komendant Główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak w imieniu własnym i całej społeczności strażackiej złożył głębokie wyrazy żalu i współczucia dla rodziny oraz bliskich zmarłego.

Strażak Andrzej Puskarz spoczął na cmentarzu w Morawicy

W nocy z poniedziałku na wtorek na autostradzie A4 w Balicach zginął druh OSP Andrzej Puskarz. We wtorek o godzinie 18 w całym kraju strażacy Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych uruchomili sygnały dźwiękowe i świetlne, aby w ten sposób oddać hołd strażakowi.

Pogrzeb ochotnika odbył się w piątek w kościele parafialnym w Balicach. W homilii wygłoszonej podczas mszy św. ks. Stanisław Maślanka zwrócił uwagę, jak wielu ludzi towarzyszy zmarłemu druhowi w jego ostatniej drodze. – Wszyscy jednoczymy się w smutku. Są czasem takie pogrzeby, gdy tylko kamienie nie płaczą. Wszyscy inni – płaczą, jeśli nie w głos, to w sercu – podkreślił duchowny.

RadioZET.pl